Da je Lošinj prepoznat kao raj za ljubitelje prirode i zbog toga jedna od 20 top destinacija još je jedna potvrda da je prirodni i očuvani okoliš najvrjedniji gospodarski resurs zajednice. Zanimljivo je da je ovakvo vrednovanje pariškog Le Monde-a obnašateljica dužnosti gradonačelnika Ana Kučić u Novom listu komentirala kao pokazatelj „da smo na pravom putu" te da upravo strateško opredjeljenje za održivi razvoj rezultira ostvarenjem 2,2 milijuna noćenja godišnje.
Strateško opredjeljenje određuje koji je željeni cilj koji netko želi dostići. Strateško opredjeljenje ne znači baš ništa bez strateškog plana koji određuje kako će se do tog puta doći i bez sredstava predviđenim proračunom koji to treba omogućiti. „Zacrtali smo put odgovornog turizma kojim njegujemo našu prirodnu i kulturnu baštinu", reći će za Novi list gradonačelnica. Put, znači, postoji.
Očigledno je svakome tko prati kretanja na Lošinju, a ne jednokratnim posjetom evidentira stanje, da Lošinj doživljava ubrzanu preobrazbu i urbanizaciju dosad netaknutih područja. Brojni u žurbi i dvojbenim procedurama usvajani prostorni planovi, a neki i u očitom sukobu sa zakonom, u neskladu su s usvojenim strateškim dokumentima grada, a atakiraju upravo na ono što je prepoznato kao najvrjedniji resurs: prirodna i kulturna baština. Dovoljno je spomenuti uvalu Čikat s do temeljem porušenim povijesnim vilama, za koje je, strateškom opredjeljenju usprkos, lokalna vlast ne samo propustila ishoditi zaštitu, nego je kumovala preobrazbi prostora upravo takozvanim prostornim planiranjem kojim je uklonila sve zapreke, svaki oprez, svako vrednovanje van onog sadržanog u poslovnom planu investitora. Dovoljno je spomenuti značajni krajobraz Punte Križa, s iskrčenim terenom za golf koji još nema nijednu dozvolu i ni jednu ozbiljnu studiju, ali ima sinergiju gradskih vlasti i idealnog investitora, strateškom opredjeljenju usprkos. Dovoljno je spomenuti zaštićenu park šumu Čikat u kojoj stabla padaju u korist kamp kućica i apartmanskih naselja, strateškom opredjeljenju usprkos. Sam proces prostornog planiranja, koji jedva kaska i stalno zaostaje sa stvarnim promjenama na terenu, pokazuje i dokazuje da je tvrdnja gradonačelnice o tome „da smo na pravom putu" samo mantra kojom gradska vlast već dvije godine pokušava laž pretvoriti u istinu, a stvarnost proglasiti rezultatom strateških opredjeljenja.
O prepoznatljivosti destinacije svjedoči trend unifikacije turističke ponude, najbolje sadržan u najavi da će od otoka Lošinja napraviti Mallorcu.
A najbolje o strateškom opredjeljenju za održivi razvoj i njegovanje prirodne baštine svjedoči upravo gradski proračun, iz kojih su vidljivi prioriteti lokalne politike. Ako zaštita okoliša nije skrivena u popriličnim i slabo informativnim stavkama proračuna na poziciji Upravnog odjela za komunalni sustav, urbanizam, prostorno planiranje i zaštitu okoliša pod kodnim nazivima ostale usluge (540.331,34 kn u izvješću o izvršenju proračuna za 2015. godinu) ili ostali nespomenuti rashodi poslovanja (236.514,62 kn), onda izgleda da je Grad Mali Lošinj investirao 50.000 kuna za program održivog razvoja Centra za istraživanje o moru i nešto malo manje od 150.000 dao građanima za poboljšanje energetske učinkovitosti. Svjetlosno zagađenje Čikata plaćeno je novcem poreznih obveznika, a održavanje i zaštita zaštićene park šume Čikat predmet je višegodišnje stalne kuknjave o nedostatku novca, kao da proračun Grada Malog Lošinja kreira netko drugi. Strateškom opredjeljenju usprkos, u proračunu 2015. godine utrošeno je samo 46.425,00 kuna za prosjeke i održavanje šuma (bit će više za prosjeke no za održavanje), što je u usporedbi s novcem utrošenim za održavanje zelenih površina – čak 2.143.665,51 kune – jasniji indikator strateškog opredjeljenja nego izjave lokalnih političara.
Istina, okoliš se osim djelatno, što odražava uloženi novac, može štititi i izostankom ikakvog činjenja u prirodi. Uz 2,2 milijuna ostvarenih noćenja godišnje ne može biti ni govora o dostatnosti nečinjenja. „Područje park-šume Čikat ugroženo je nizom turističkih sadržaja koji su neprimjereni namjeni park-šume sukladno odredbama Zakona o zaštiti prirode", ocjena je u Godišnjem programu zaštite, održavanja, očuvanja, promicanja i korištenja zaštićenih područja u Primorsko-goranskoj županiji u 2015. godini.
Da lokalna zajednica, uz 2,2 milijuna noćenja godišnje, uz pretežnu orijentaciju prema turizmu kao načinu privređivanja, a koji je jedna od najprljavijih ekonomskih grana, uz prostorne promjene na svakom kutku otoka, uz proračunske prihode kojim je okarakterizirana kao najbogatija u Hrvatskoj, u svom proračunu nema rashoda za zaštitu prirode, svjedoči o strateškom opredjeljenju koje nije održivo i koje Lošinj može još samo zakratko propagirati kao raj za ljubitelje prirode.
Komentari:
volim-losinj.org/.../...
Poanta članka je izjava v.d. gradonačelnika „Zacrtali smo put odgovornog turizma kojim njegujemo našu prirodnu i kulturnu baštinu" koju lažnom, smiješnom pa i bezobraznom čine lako provjerljivi podaci o izvršenju gradskog proračuna navedeni u članku.
O njegovanju naše prirodne i kulturne baštine svjedoče ne samo podaci o proračunskim stavkama za tu svrhu nego i odredbe urbanističkih planova kojima su investitorima date odriješene ruke.
Tamo gdje si ti našao "pamfletistički i dezinformatorsk i domet članka" ja sam našao programatsku poruku sadašnjoj i budućoj gradskoj vlasti o istinski odgovornom turizmu koja glasi put your money where your mouth is.
bez "ne pitaj me za prvi milion"..samo je 5 milijardi ljudi sretno skinulo njihovu aplikaciju..
Kakve sad to ima veze sa Čikatom?
Pa kada su ih pitali za odmore i ostalo..rekli su da im ne pada na pamet kupiti mlažnjak i da im je najbolji odmor bio na nekom otočiću,bez interneta i struje..
Ali ,dobro,to su Slovenci
Nije mi jasno kako nismo ušli u popis Le-Mondea kada prije uređenja Čikata i sa hotelima 3* , onda je priroda sigureno bila u boljem stanju!!!
Hotelski smještaj visoke kvalitete je prednost Lošinja, ali ne opravdava nelegalnost poslovanja i gradnje, a niti takvu betonizaciju koja slijedi gradnju hotela.
Čikat jest poharan i to je istina, a usputna je opaska i da je poharan na kriminalan način. Kao što je istina da je orijentacija lošinjskog turizma masovni turizam, mada su im puna usta ekskluzivnog turizma. Masovno i ekskluzivno su antonimi, ekskluzivno isključuje masovno.
Trebaš baš biti glupav ali takva je većina!
To je za ne vjerovat, ovakvi su bili i naši preci?
Pa kako imamo u prošlosti i pametne koji su nešto dobro napavili?
Kaže se kako si birao tako ti je, kamo ću ja koja nisma birala ovako?
Na žalost od ponuđenih kako u Lošinju tako i na većem nivou imaš jedne te iste face, kako ih skinuti kod ovako glupavog naroda koji je u većini?
Treba poduprijeti svakoga tko se želi kandidirati a nije do sada bio na listama.
Što može izgubiti?
Neće biti izabran i što onda, poušao je!
Više takvih možda se nešto i promjeni.
Što mogu novi pokvariti, ništa jer je sve u kvaru, debelo prošao rok ali nam se stalno nude na policama ovoga dućana zvan pokojni Mali Lošinj sos okolicom bližom i daljom.
prvi imaju samo svoj interes i treba im samo malo da ostvare još ono malo što do sada nisu.
Zapamtite oni su najgori jer ne prezaju od ničega i nikoga za ostvarenje svojih ciljeva
drugi su obične ofce koje već ostrižene do kože još i nadalje ne vide što rade odi PRVI.
Uglavnom pohlepan i glupa narod smo mi koji neznamo što smo imali i što smo sve mogli imati ali za sebe i svoje a ne za tko zna koga i ove naše lopove.
volim-losinj.org/politika/2285-inventura
volim-losinj.org/.../...
Meni samo jedno nije jasno zašto to mase ne vide?
Zašto ne vide da nam do sada nije donijelo ništa dobro pa neće niti od sada s istim ljudima?
Fućkaj ono malograđansko zaposlio je moga i td i što onda netko će ga uskoro i otpustit ili će cjeli smoj radni vjek lizati nekome skute?
Rekvijem za radničko dioničarstvo
volim-losinj.org/.../...
Zar vam to nije bio pokaztelj da to neće biti u interesu ovoga naroda, pa opet ste bili poslušnici i sada gurate sve svoje u sve rupe koje vam ponude.
Mogli ste ići zapaliti i koju svjeću Vladu možda vam pomogne.
Ako ti nešto još uvijek nije jasno pročitaj:
volim-losinj.org/.../...
Svega je bilo od kada smo svoji, u državi i u našem gradu, mijenjale se stranke, gradonačelnici, viječnici i ostali, svi su obečavali, a k.... napravili, nekoga se kupilo, netko se prodao, netko uhljebio, ali netko je i jamčio poznatom dužniku-poduzet niku gradskim novcem, rasprodao što se dalo rasprodati, pretvarao zelene površine u tarase slastičarnica, plačao "protupožarne puteve", ponašao se kao da je gradska imovina njegova, i sada mo novog Mesiju koji će povesti ovaj zatupljeni narod.
A kako se do sada radilo bez sankcija:
Prodalo se zemljište autocamp poljana, jadranka hoteli radnik križevci itd. po turističkoj cijeni za zelenu površinu, raznim izmjenama planova omogućeno im je da se pretvori u građevinsko zemljište, izgradila im se infrastruktura, cesta šetnica biciklistička staza i još jedna do kovcanja , ZA KOGA ??? kanalizacija voda i prepumpne stanice, primjer od željezničkog do Haračića (za dvije vile) nakon dobivanja koncesije gradi se od anuncijate do željezničkog novi vodovod kanalizacija i prepumpna stanica, ZA KOGA??? i tko to RADI ??? i skojim novcima i po kojem planu u proračunu.
A zato nema novaca za dječji vrtić, sportsku dvoranu, zimski bazen ( sve je to obećano).
Stvarno smo jadni ako i dalje nastavi ovim tempom PRODAJA, uništavanje i plačanje privatnim firmama "tajkunima" SA NAŠIM NOVCIMA.
i.imgur.com/QQMp7lu.jpg
potrebno je da se zatraži revizija svih prodaja zemljišta prije i nakon izmjena planova, sva kanalizacija prepumpne stanice, šetnice, biciklističke staze,protupoža rni putovi i sve što je pogodovalo (što je koruptivno i podmitljivo). A tu ne može biti niti oslobođeno niti vijeće a kamoli Predsjednik vijeća i Gradonačelnik.
S kojom drugom živinom se mi možemo usporediti kada su sve redom pametnije?
Negdje gore naveli su da su bili prestrašeni i maltretirani i da su to morali napraviti.
To su ovi koji su zadnji prodavali a ostali su raditi u poduzeću pa sada se kao opravdavaju jer im je drugačije obećavano.
Glupo je sada govoriti da su morali prodati dionice jer su bili prisiljeni ovako ili onako.
Kada se gleda unatrag u Lošinju kao i drugdje poslužili smo kao pijuni vladajućima.
Kao dali su nam dionice i mi svi sretni imati ćemo dividendu kroz teške godine a sve je bila farsa kako bi se samo neki domogli dionica, s vremenom.
Sve dionice u Hrvatskoj su otišle u vražju mater.
Dok smo se mi brinuli za dnevno preživljavanj a neki su i ginuli, neki drugi su smišljali kako sve prisvojiti i kako novac legalizirati.
Međutim u Lošinju je to bilo vidljivo kuda ide i nitko nije ništa spriječio?
Svi samo tandrkamo po ovoj stranici a nitko ne čuje.
Muk i tišina.
To su ovi koji su zadnji prodavali a ostali su raditi u poduzeću pa sada se kao opravdavaju jer im je drugačije obećavano.
Glupo je sada govoriti da su morali prodati dionice jer su bili prisiljeni ovako ili onako.
Ti isit su i glasove dali za ove vijećnike, što je snjima ?
Oni su prodali imovinu sviju naas Lošinjna a to nisu bili njihove dionice.
KAD JE BAL NEK JE MASKENBAL
za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Grada Malog Lošinja:
Č.zem. 7002, zk.ul. 7016, katastarske kulture šuma, katastarske površine 385 m², č.zem. 7003/1, zk.ul. 7016, katastarske kulture šuma, katastarske površine 144 m², č.zem. 7003/3, zk.ul. 6833, katastarske kulture šuma, katastarske površine 94 m², i č.zem. 7004/4, zk.ul. 6833, katastarske kulture šuma, katastarske površine 140 m², ukupne katastarske površine 763 m², k.o. Mali Lošinj, vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 7002, 7003/1, 7003/3 i 7004/7, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 534,10 kn.
Č.zem. 7001, zk.ul. 7016, katastarske kulture šuma, katastarske površine 1101 m², k.o. Mali Lošinj, vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 7001, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 770,70 kn godišnje.
Č.zem. 757, zk.ul. 1289, k.o. Mali Lošinj-grad, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 721 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 757, k.o. Mali Lošinj-grad, godišnja zakupnina iznosi 2.163,00 kn godišnje.
Č.zem. 5116/1, zk.ul. 5936, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 365 m², č.zem. 5117/2, zk.ul. 5936, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 273 m², č.zem. 5119/2, zk.ul. 5936, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 120 m², č.zem. 5121/2, zk.ul. 2319, katastarske kulture maslinik, katastarske površine 295 m², i č.zem. 5121/4, zk.ul. 5936, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 141 m², sveukupne površine 1194 m², k.o. Mali Lošinj, vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 5116/1, 5117/2, 5119/2, 5121/4 i 5121/2, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 835,80 kn godišnje.
Č.zem. 8299/1, zk.ul. 6072, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 734 m², č.zem. 8299/2, zk.ul. 6072, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 277 m², i č.zem. 8331/1, zk.ul. 6072, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 201 m², sveukupne katastarske površine 1212 m², k.o. Mali Lošinj, vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 8299/1, 8299/2 i 8331/1, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 848,40 kn godšinje.
ZABODARSKI- UZ SAMU OBALU MORA
Č.zem. 9271, zk.ul. 1192, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 239 m², č.zem. 9272, zk.ul. 1192, katastarske kulture pašnjak i maslinik, katastarske površine 8134 m², i č.zem. 9273, zk.ul. 1192, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 711 m², sveukupne katastarske površine 9084 m² , k.o. Ćunski, vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 9271, 9272 i 9273, k.o. Ćunski, godišnja zakupnina iznosi 2.725,00 kn godišnje.
Č.zem. 4959/2, zk.ul. 6751, k.o. Mali Lošinj, katastarske kulture maslinik, katastarske površine 403 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 4959/2, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 282,10 kn godišnje
Č.zem. 267, zk.ul. 2337, katastarske kulture šuma, katastarske površine 155 m², i č.zem. 268, zk.ul. 2337, katastarske kulture šuma i neplodno, katastarske površine 619 m², sveukupne katastarske površine 774 m², k.o. Mali Lošinj-grad, vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 267 i 268, k.o. Mali Lošinj-grad, godišnja zakupnina iznosi 2.322,00 kn godišnje.
DIO ATRAKTIVNOG ZEMLJIŠTA U GRAĐEVINSKOM PODRUČJU ARTATORE NAGRADA BALBU ZA BLOKADU I SMETIŠTE U ATRAKTIVNOM DIJELU ARTATORE .
Čzem. 7197, zk.ul. 2196, k.o. Ćunski, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 3221 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 7197, k.o. Ćunski, godišnja zakupnina iznosi 2.275,30 kn godišnje.
UVALA LOZIČINA-GRAĐEV INSKO ZEMLJIŠTE -RIBARSKA LUKA, PRISTANIŠTE ZA BRODOVE,
ODLAGANJE BARKI, RESTORAN ZA PROIZVOĐAĆE MAGLE-ATRAKTIVM O GRAĐEVINSKO
ZEMLJIŠTE UZ SAMU OBALU MORA I RUBNO GRAĐEVIMSKO PODRUČJE ARTATORA
Č.zem. 7249/1, zk.ul. 1425, k.o. Ćunski, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 2387 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 7249/1, k.o. Ćunski, godišnja zakupnina iznosi 4.774,00 kn godišnje.
Č.zem. 7245, zk.ul. 2196, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 430 m², i č.zem. 7247, zk.ul. 2196, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 675 m², sveukupne katastarske površine 1105 m², k.o. Ćunski, vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 7245 i 7247, k.o. Ćunski, godišnja zakupnina iznosi 331,50 kn godišnje.
Č.zem. 11683, zk.ul. 2606, k.o. Mali Lošinj, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 1173 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 11683, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 821,10 kn godišnje.
Č.zem. 10576, zk.ul. 6903, k.o. Mali Lošinj, katastarske kulture šuma, katastarske površine 602 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 10576, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 421,40 kn godišnje.
Č.zem. 10580/2, zk.ul. 6903, k.o. Mali Lošinj, katastarske kulture šuma, katastarske površine 518 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 10580/2, k.o. Mali Lošinj, godišnja zakupnina iznosi 362,60 kn godišnje.
Č.zem. 1102, zk.ul. 1833, k.o. Ćunski, katastarske kulture pašnjak, katastarske površine 325 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 1102, k.o. Ćunski, godišnja zakupnina iznosi 97,50 kn godišnje.
Č.zem. 3151, zk.ul. 1259, k.o. Mali Lošinj-grad, katastarske kulture pašnjak i neplodno, katastarske površine 100 m², vlasništvo Grada Malog Lošinja u cijelini. Za č.zem. 3151, k.o. Mali Lošinj-grad, godišnja zakupnina iznosi 70,00 kn godišnje.
Uvjeti- moraš proizvoditi maglu , napraviti blokadu cesta po uzoru na Kordiša i Balbu.
99 %je sigurno da samo njih dvojica ispunjavaju uvjete natječaja i zakup atrativnog građevinskog zemljišta za najviše 2 kn za m2. Nagrada za životno dijelo . uKOLIKO NISI NAPRAVIO BLOKADU, NEMAŠ ŠANSE. Više od navedenog ne smiješ ponuditi. Previše bi bilo za budžet ovoga grada koji dalje ide kao guske kroz maglu.
Rok za podnošenje pismenih ponuda je 15 dana od dana objave natječaja. Uvjeti natječaja mogu se podignuti u zgradi Grada Malog Lošinja ili na web-stranici: www.mali-losinj.hr. Pismene ponude dostavljaju se poštom preporučeno ili neposrednom dostavom na adresu: Grad Mali Lošinj, Riva lošinjskih kapetana 7, Mali Lošinj, s naznakom “Ponuda za zakup poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu Grada Malog Lošinja pod rednim brojem: ____. Ne otvaraj”.
Grad Mali Lošinj pridržava pravo poništenja cijelog ili dijela javnog natječaja, te da ne prihvati prispjele ponude.
Zaključak HDZa ( čitaj Badurina -tj Sarić -Nedić ) Ana Kucic nije njihov kandidat , traže ga među članovima HNSa , tj poslušnicima Vinka i Mihe
Anu smatram jednom finom mladom obrazovanom gospođom, koja je iznad ovih Lošinjskih seoskih spleki i spletkaroša .
Nadam se da će se kandidirati za gradonačelnicu i svakako pobjediti !
Ali ako i ne pobjedi mislim da može izgubiti samo Lošinj i Lošinjani !
U politici nam trebaju bas takve osobe :neovisne, nepotkupljve, obrazovane . I svakako nije na odmet da i oku budu ugodne .
Svakako Ana ima moj glas
Zbunjenost čutim.
volim-losinj.org/.../...
Tko je Nekićev dogradonačelnik ?
SDP već skuplja materijale, a sve će biti izloženo na sjednici Sabora.
Ana, Anto ili Antonio... sve ti je to isto.
A HNS/HDZ u koaliciji?! To je isto kao da zajedno staviš zelene i borce za crnu metalurigiju haaaaaaaahaaaaa ahaaaaa
Ha ha baš ga je on predložio (gdje mu žena radi )???
Nisu se pokaazali niti kao zaštitnici kamena na kojem žive, sve je prošlo i prolazi a birači gluhi, slijepi, sa velikom amnezijom, sklerozom i što već svega nema ali mozga jok.
bez stotina vila i apartmana i bez golfa
Uz to rabi krive pojmove i izvlači čudne zaključke. Na koji način će izbjeći stav lošinjskog HDZ -a i zaobići najuspješnijeg predsjednika stranke. Raspustit će GO dva mjeseca prije izbora, teško. HDZ je ipak demokratska stranka i na lokalnim organizacijama je izbor ali i odgovornost.
Kamo ste sada stavili Devčića kao on samo proforma - kobajagi je protiv a ustvari je za njih?
Čovjek nije imbecil kakvim ga želite prikazati!
Kriv je i za Pupovca? Stvarno nas pravite glupima do kraja.
Samo vi uživajte i pišite protiv svakoga tko se usudi ne misliti isto kao naši planeri!
Svega je bilo od kada smo svoji, u državi i u našem gradu, mijenjale se stranke, gradonačelnici, viječnici i ostali, svi su obečavali, a k.... napravili, nekoga se kupilo, netko se prodao, netko uhljebio, ali netko je i jamčio poznatom dužniku-poduzet niku gradskim novcem, rasprodao što se dalo rasprodati, pretvarao zelene površine u tarase slastičarnica, plačao "protupožarne puteve", ponašao se kao da je gradska imovina njegova, i sada mo novog Mesiju koji će povesti ovaj zatupljeni narod.
A kako se do sada radilo bez sankcija:
Prodalo se zemljište autocamp poljana, jadranka hoteli radnik križevci itd. po turističkoj cijeni za zelenu površinu, raznim izmjenama planova omogućeno im je da se pretvori u građevinsko zemljište, izgradila im se infrastruktura, cesta šetnica biciklistička staza i još jedna do kovcanja , ZA KOGA ??? kanalizacija voda i prepumpne stanice, primjer od željezničkog do Haračića (za dvije vile) nakon dobivanja koncesije gradi se od anuncijate do željezničkog novi vodovod kanalizacija i prepumpna stanica, ZA KOGA??? i tko to RADI ??? i skojim novcima i po kojem planu u proračunu.
A zato nema novaca za dječji vrtić, sportsku dvoranu, zimski bazen ( sve je to obećano).
Stvarno smo jadni ako i dalje nastavi ovim tempom PRODAJA, uništavanje i plačanje privatnim firmama "tajkunima" SA NAŠIM NOVCIMA.
Gospodarica Jović je objavila za tradove na anunciajti opoznate firme Margea vl. Mužića bagatelnom nabavom dati su radovi anuncijata- željezničko 800 metara za iznnos od 450.000 kuna, a za isti rad istoj firmi za radove od željeznickog do Haračića 600 metara za 2.500.000 kuna pa tko je više lud a tko pametan.
Dakle ne traže hakere iz Lošinja.
Što tu na ovim stranicama'
Da li me slušaju i kod kuće?
Telefon sigurno.
Mislim da au postigli sve što su htjeli nitko ih ne koči pa neznam što bi nas "otkrivali?
Što ćemo im mi jadni balvani?
Staviš u peć dadne ti malo topline i ode u dim!
A ti nakon toga upališ neko drugo grijanje.
A koga je onda glavni odbor podržao svog predsjednika Antu na povodcu Badurine.
A i sa ovom kombinacijom Anti ne gine povodac Badurine, jer do sada nije moglo nigdje bez rucka i vecere dvojca sa i bez kormilara.