Naslovom "Grad išao na ruku mještanima Artatorea" uzvratila je u ime gradske vlasti pročelnica Ljiljana Rukonić udarac zadat joj napisom u Novom listu o tiskovnoj konferenciji udruge Eko Kvarner Artatore koji naslovom sugerira da je gradska vlast išla na ruku bespravnom graditelju.
Komentari:
A kad se govori o buci pitanje za prvu nagradu iz korektnog odnosa prema graðanima glasi: šta je pročelnica poduzela protiv nenosne buke iz kafića koji gradsku javnu površinu slobodno zlorabe na štetu graðana i njihovih gostiju.
Iz "odgovora" pročelnice vidi se takoðer da je "krivnja" za radove u srcu sezone koji bi oštetili mještane Artatore na ministarstvu, a ne na onome koji je kršeći zakon skrivio da se ti radovi moraju izvesti.
Ispada po pročelnici da je grad koji intervenira da se zaustavi pravna država pozitivac, da je kršitelj zakona koji je sve to izazvao nekakav dobrotvor. Jedini negativci su prema pročelnici ministarstvo i osobe koje se zalažu za poštovanje zakona.
Pročelnica tako primjenjuje strategiju suprotstavljanj a domaćih i furešta pod krinkom brige za poslovne interese mještana.
Pritom zaboravlja da je njen posao zaštita zakonitosti, a da Grad mora zastupati javni interes.
Zanima me da li je pročelnica provela anketu i upitala mještane Artatore jesu li za pravnu državu ili za izmotavanje od zakona. Ako nije, otkud joj pravo da tvrdi da su mještani za toleriranje nezakonitosti?
A ne bi trebala policija gonit ni narkiće. Jer oni žele drogu
Jutarnji list: nvestitor Davorin Jureković priznaje da je gradio marinu bez potrebnih dozvola
jutarnji.hr/.../...
MALI LOŠINJ - Po nalogu Ministarstva zaštite okoliša, prostornog ureðenja i graditeljstva srušeni su bespravno sagraðeni objekti marine u uvali Ružmarinka na Malom Lošinju.
Prva je to velika akcija nadležnog ministarstva na području Primorsko-goran ske županije prema ilegalnim graditeljima. Investitor, tvrtka Kamenolom brdo Kušć vlasnika Davorina Jurerkovića, na jednom je od najljepših lošinjskih lokaliteta bez potrebne dokumentacije sagradila luku posebne namjene.
Pedesetmetarski lukobran, više od 400 četvornih metara nasutog ravnog platoa, armiranobetonsk u nadstrešnicu, betonski zid te 417 metara žičane ograde, kao i pristupnu cestu samoj uvali, srušila je ovlaštena tvrtka, a dijelom i sam investitor.
U slučaju ove ilegalne marine graðevinska inspekcija prvi je put intervenirala još u svibnju 2003. godine kada je od investitora zatraženo da obustavi gradnju i taj lokalitet vrati u prijašnje stanje. To nije učinjeno, radovi su nastavljeni, a krajem ožujka ove godine potpisano je rješenje o rušenju.
U telefonskom razgovoru Jureković nam je kratko rekao kako ne želi da se ovom slučaju pridaje veliki značaj jer je, ističe, svjestan kako je krenuo u investiciju bez svih potrebnih dozvola. Dodaje da je problem u činjenici što Mali Lošinj nema novi Provedbeno-urba nistički plan, a on se rukovodio prijašnjim prema kojem je na lokalitetu Ružmarinke bila predviðena luka nautičkog turizma.
- U uvjerenju da će se PUP usvojiti, ja sam krenuo u gradnju i priznajem, pogriješio - kaže Jureković. Nije odgovorio na pitanje koliko je uložio u marinu, no sigurno će ga ovaj graðevinski pothvat skupo koštati.
Idem nesto sagradit u nadi da ce mi Grad i gradonacelnik pomoci da to naknadno legaliziram.Nis mo kucni prijatelji, ali vjerujem da to nije presudno.
Tko ste vi ljudi koji su vasi rezultati kako idete spavati o cemu mastate prije nego zaspete?