U Muzejsko-galerijskom prostoru Kula u Velom Lošinju otvorena je izložba posvećena iznimnom umjetničkom djelu - velikom reljefnom slikanom raspelu kojeg Suščani nazivaju "Veli Buoh". Izložba ostaje otvorena do 4. svibnja 2010.
Raspelo se povezuje s benediktinskom opatijom sv. Mihovila (sv. Nikole) koja je na Susku djelovala od početaka 11. stoljeća do pred kraj 13. stoljeća, a prema montekasinskim kronikama osnovao ju je hrvatski kralj Krešimir III. i zajedno s otokom darovao središnjoj benediktinskoj opatiji u Monte Cassinu.
Prikazuje "živog Krista", bez znakova patnje, koji iako razapet na križ "vlada" i pobjeđuje smrt.
U Hrvatskoj je sačuvano svega nekoliko sličnih raspela, od kojih je najpoznatije ono iz samostana sv. Frane u Zadru. Kada je točno i po čijoj narudžbi nastalo, za sada ne ne zna, jer nije temeljitije stručno obrađeno, pa datacije variraju od sredine 12. do sredine 14. stoljeća. Jedina restauracija izvršena je na samom Susku 1964. godine, kada su skinuti brojni naknadni premazi uljanom bojom, sve do originalnog premaza temperom, kojom je reljefni prikaz Kristovog tijela bio oslikan. Jedna podrobnija restauracija s popratnim istraživanjima zacijelo bi pomogla u sigurnijoj dataciji ovog raritetne srednjovjekovne umjetnine.
Organizatori izložbe su Grad Mali Lošinj i Lošinjski muzej, a izložba ostaje otvorena do 4. svibnja 2010.