Zbog toga što su gradski vijećnici lojalni gradonačelnici, a ne odgovorni građanima u doba neviđene krize nekritički se prihvaćaju nepromišljene i štetne odluke koje su u suprotnosti s odlukama Vlade RH na istu krizu. Reklo bi se: Vlada šumom Grad Mali Lošinj drumom. Vlada smanjuje, odgađa i oprašta poreze, transferira sredstva i ne smanjuje plaće, a Grad Mali Lošinj smanjuje plaće, ne smanjuje poreze, ali zalijeva cvijeće i nemilice donira „Nerezinca" ⮞
Gradsko vijeće je na „internetskoj“ sjednici uz sekundiranje uglavnom poslušnih gradskih vijećnika usvojilo navodne mjere ublažavanja pomoći poduzetnicima. Međutim, za mjere koje je predložila gradonačelnica nije navedena ni jedna brojka koja bi pokazala koliko su te mjere „teške“. No kad se ozbiljnije zaviri u materiju vidi se da financijska težina predloženih i usvojenih mjera, uključujući i one koje je donijela „država“ (spomenička renta), nisu ni blizu milijun kuna. Sve zajedno, s velikom pompom usvojene mjere teške su samo od 0,4 do 0,8% Proračuna Grada Malog Lošinja za 2020. godinu. Istovremeno Vlada RH je donijela mjere pomoći gospodarstvu iz svoje nadležnosti vrijedne cca 50 milijardi kuna. Uzimajući u obzir veličnu Proračuna Republike Hrvatske (144 milijadrde kuna) Vlada je već donijela mjere koje iznose 35% Proračuna za 2020. godinu. Novčani ekvivalent mjera Vlade RH za Grad Mali Lošinj bio bi više od 44 milijuna kuna. Dakle 35% Proračuna Vlada RH je potrošila, odrekla se prihoda ili je direktno transferirala sredstva neplanirano a da bi pomogla gospodarstvu u dosad nikad doživljenim uvjetima. Naša gradska vlast je - eto - zbog iste situacije u isto vrijeme žrtvovala 44 puta manje, odnosno ni blizu 1% (slovima: JEDANPOSTO). A da bi apsurd bio veći takve mjere su donešene u hitnom postupku!
Triput mjeri jednom reži
Istovremeno dok je „spržila“ 35% godišnjeg Proračuna Vlada RH nije smanjila plaće nikome u javnom sektoru. A malološinjsko izvršno tijelo – gradonačelnica - je Gradskom vijeću predložila da bi ono usvojilo mjere koje nisu ni blizu 1% Proračuna, ali je zato smanjila plaće za 30, 27,25 i 15%. Zašto gradski vijećnici nisu pokazali brigu za svoje sugrađane koji rade u gradskoj upravi, vrtiću i ostalim gradskim ustanovama i tvrtkama? Zašto se nitko od zastupnika građana u Vijeći nije usudio pitati gradonačelnicu zašto su plaće smanjene odmah i unatrag?
No takvim smanjenjem plaća (s komunalnim tvrtkama više stotina zaposlenika) gradonačelnica zapravo „pili granu na kojoj sjedi“, jer će time smanjiti i prihode od poreza na dohodak koji pripadaju Gradu. Smanjenjem plaće gradske uprave i ostalim proračunskim korisnicima mjesečna ušteda (što je manji trošak) za Proračun iznosi više nego sve usvojene mjere za tri mjeseca.
Smanjenje plaća Gradu treba biti krajnja mjera. Takva brzopleta i panična odluka o smanjenu plaća koja neće pomoći nikome može se objasniti samo krajnjom nesposobnošću predlagatelja takve odluke. Umjesto smanjenja plaća koja treba biti krajnja odnosno zadnja mjera gradonačelnica je mogla i morala prvo racionalizirati svoje vlastito poslovanje, ponašanje i planove. U izuzetnim uvjetima, kakvi su sada, u uvjetima ekonomskog kolapsa, u izdašnom Proračunu Grada Malog Lošinja za 2020. koji iznosi 126 miljuna kuna nalaze se izvori sredstava za pokriće puno ozbiljnijih mjera ublažavanja prvo za građane a onda i za poduzetnike. Tako u Proračunu za 2020. imamo rashode za usluge koje se mogu bitno smanjiti ili ukinuti. Tako se za održavanje zelenih površina planira potrošiti 2,5 milijuna kuna; planirana čišćenje javnih površina 3,700.000 kuna; na održavanje javnih površina 1.640.000 kuna. Samo na javnim površinama za čišćenje, održavanje i hortikulturu Grad Mali Lošinj planira potrošiti 7,84 milijuna kuna. Samo polovica tog iznosa vrijedi koliko i ušteda na gradskim plaćama do kraja ove godine.
Teško je razumijeti odluku o smanjenu plaća s obzirom da Grad nije donio odluku o smanjenju niti jednog lokalnog poreza, a porez na dohodak je ostao nedirnut. Kao mjeru za ublažavanje posljedica pandemije Vlada RH je omogućila da inače namjenska sredstva komunalnog doprinosa i naknade jedinica lokalne samouprave mogu koristi nemamjenski, odnosno doprinosi i naknade de facto postaju porezi. Dakle rastu porezni i ostali izvori iz kojih se mogu isplaćivati plaće.
Proračun pun čudesa
Veliki Proračun ima rezerve koje mogu podnijeti daljnje, prave, stvarne i ozbiljne mjere građanima i poduzetnicima. Ozbiljnije mjere su ukidanje ili smanjenje lokalnih poreza ili poreza čiju visinu određuje jedinica lokalne samouprave, opraštanje i sufinanciranja najamnina stanova i poslovnih prostora, povećanih socijalnih transfera i sl. Tako samo na poziciji Ureda gradonačelnice postoji stavka ostalih usluga u iznosu od 540.000 kuna a postoji i stavka ostali rashodi upravnih tijela u iznosu od 1.610.000 kuna. Predviđena su i sredstva za biciklističku transverzalu Apsyrtides od 300.000 kuna. U Proračunu je predviđeno potrošiti u 2020. g. još 800.000 odnosno 1.250.000 kuna za stalnog proračunskog abonenta Logera Nerezinac.
Velikog prostora za uštede postoje i na ostalim stavkama i projektima koji zasigurno mogu čekati normalizaciju stanja. Sastav Gradskog vijeća i odnos snaga njemu te shvaćanje većine gradskih vijećnika da su oni odgovorni gradonačelnici i njenoj stranci a ne građanima koji su ih izbrali omogućava lagodno i po javne interese štetno vladanje. Zbog toga što su gradski vijećnici lojalni gradonačelnici a ne odgovorni svojim biračima imamo situaciju da se i u doba neviđene krize nekritički prihvaćaju nepromišljene i štetne odluke koje su u suprotnosti s reakcijama na istu krizu Vlade RH. Reklo bi se: Vlada šumom Grad Mali Lošinj drumom. Vlada smanjuje, odgađa i oprašta poreze, transferira sredstva i ne samnjuje plaće a Grad Mali Lošinj smanjuje plaće, ne smanjuje poreze, ali zalijeva cvijeće i nemilice donira „Nerezinca“.
Komentari:
Što si se ulovio gradonačelnice.
Plaće je smanjila odlukom kojom je umanjila osnovicu od 15-27 % i time je provela svoju odluku o smanjenju plaća. Ali Zakon o plaćama u lokalnoj samoupravi u čl.8. utvrđuje:
„Plaću službenika, odnosno namještenika u upravnim odjelima i službama jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave čini umnožak koeficijenta složenosti poslova radnog mjesta na koje je službenik, odnosno namještenik raspoređen i osnovice za obračun plaće, uvećan za 0,5% za svaku navršenu godinu radnog staža“.
Čl.9. istog zakona kaže:
„Osnovica za obračun plaće službenika i namještenika u upravnim odjelima i službama jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave utvrđuje se kolektivnim ugovorom
Ako osnovica za obračun plaće nije utvrđena kolektivnim ugovorom, utvrđuje ju odlukom župan, gradonačelnik, odnosno općinski načelnik.“
Gradonačelnica bi morala znati da je sa „svojim“ sindikatom potpisala kolektivni ugovor. Dakle u Gradu Malom Lošinju osnovicu ne određuje gradonačelnica nego kolektivni ugovor. Kolektivi ugovor ne može jednostrano mijenjati čak ni gradonačelnica Malog Lošinja, već se on može mijenjati samo sporazumom dvije strane odnosno izmjenom kolektivnog ugovora. Suglasnost njenog poslušnog sindikalca ne može suspendirati kolektivni ugovor. Gradonačelnica dakle može samostalno utvrđivati osnovicu, dakle i smanjivati ju, ali samo ako nema kolektivnog ugovora. U Gradu Malom Lošinju je potpisan kolektivni ugovor. Jasno je dakle da niti jedan normalan gradonačelnik ne bi mogao sam smanjiti osnovicu ako ima potpisan kolektivni ugovor koji ga obvezuje. Može ga promijeiti samo despot - osoba koja ima ili misli ds ima neograničenu moć.
I gle čuda, gradonačelnik Bakra je HDZ-ovac.
Preskočimo raspravu o baljezgarenju u obrazloženju, ali istovremeno smanjenje plaća i novo zapošljavanje ne ide zajedno. Kad smanjuje plaće zaposlenima onda brine o proračunu a kad zapošljava novu djelatnicu onda joj proračun nije bitan? Do kad će nas naša gradonačelnica u zdrav mozak...
Koja je to?
Što se tiče "vandalizma", vjerojatnije je to neki pojedinac bio, a ekipa ne kuži da akcije pojedinca ne relfektiraju mišljenje skupine, pogotovo kad je DPH i slično u pitanju.
Hoće li za naglu promjenu vremna optužiti svoje mete?
SVE SU UČESTALIJE PRIJETNJE TUŽBOM PREMA UREDNIKU PORTALA GLAS OTOKA, A SADA SE ONE POJAVLJUJU I U VERBALNOM, ODNOSNO FIZIČKOM OBLIKU.
apsyrtides.info/.../...
Nije objavljeno nikakvo neovisno istraživanje iza kojega ne stoji lokalna vlast, turistička agencija, politička stranka ili pojedinac.
Na taj način vjerodostojnost dotičnog portala postaje veća čak i od gradskog weba, što me u stvari i ne iznenađuje.
A zaista je djetinjasto (i za gradsku vlast ponižavajuće) da se kao dokaz kako je "lijepo je objašnjeno zašto ovo zapošljavanje nije sporno" navodi copy/paste objava sa službene gradske stranice na nekakvom portalu "iza kojeg ne stoje lokalne vlasti, turističke agencije, političke stranke i pojedinci, ili na primjer svjetonazorske udruge (koliko drugih portala može za sebe tvrditi isto?)". Čini mi se da nam se portal "iza kojeg ne stoje lokalne vlasti, itd, itd) a čije ime nije navedeno pokušava prodati kao vrhovni sudac i ovjerovitelj istinitosti vijesti i ispravnosti postupaka vlasti, organizacija i pojedinaca.
A sada širi moralnu paniku i poziva da cinkaju one koji ne nose masku po mogućnosti slanjem snimaka ili fotografija počinitelja.
Potresno svjedočanstvo novinara s Lošinja: “Bojim se za svoju sigurnost zbog informacija koje imam”
www.nacionalno.hr/.../
Rimac spriječila objavu teksta o HEP-ovcu koji joj je zaposlio sestru: ‘Ti si moj anđeo čuvar!‘
Novinar je “zbog nje” odustao od objave jednog kompromitirajuć eg članka, a Josipa Rimac mu je obećala zaposliti sina u jednu ispostavu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
jutarnji.hr/.../...
KAKO JE PORTAL ODUSTAO OD PISANJA O J. RIMAC?
Kada je Dražen Prša, glavni urednik portala Nacionalno.hr, doznao za zapošljavanje Biserke Vujić u Elektri Šibenik poslao je upit HEP-u tražeći pojašnjenje. No, prema podacima kojima USKOK trenutno raspolaže, Dujmić je o upitu odmah obavijestio Josipu Rimac. Ona se pak, tvrde istražitelji povezala s Pršom tražila da ne objavi tekst o njezinoj sestri. Za uzvrat mu je, stoji u rješenju o proširenju istrage, ponudila zaposliti sina u HZZ-u u Otočcu.
Navodno je baš zbog toga u više navrata zvala ravnatelja HZZ-a. Danas su iz HZZ-a na upit Telegrama odbili komentirati ovaj slučaj. Samo su napomenuli kako u njihovoj ispostavi u Otočcu od svibnja 2003. nije bilo novih zapošljavanja.
Portal Telegram
"Novinar iz Malog Lošinja posljednjih dana bavi se svime, samo ne onime s čime bi trebao – novinarstvom. Kada je naš suradnik i kolega Vedran Morin krajem 2019. godine pokrenuo otočni portal Apsyrtides.info , napisali smo kako će sigurno brzo uzburkati lokalnu političku scenu. To se na koncu dogodilo i brže nego se očekivalo."
Potresno svjedočanstvo novinara s Lošinja: “Bojim se za svoju sigurnost zbog informacija koje imam”
www.nacionalno.hr/.../
Ovako stičem dojam da se iz nekog razloga nešto namjerno želi sakriti i maknuti od očiju javnosti. I to nije prvi put.
A ljudi iz nekog razloga vole čačkati baš tamo gdje najviše smrdi.
„Da je gradonačelnica nesposobna i licemjerna pokazuje se svaki dan. Evo novog priloga početnoj konstataciji. Gradonačelnica je upravo (već za 3. mj.), naravno nezakonito, smanjila plaće zaposlenicima u gradskoj upravi s obrazloženjem da to čini radi „održanja pozitivne proračunske prihodovne strane“ a istovremeno je zaposlila novu djelatnicu u istoj gradskoj upravi.
Preskočimo raspravu o baljezgarenju u obrazloženju, ali istovremeno smanjenje plaća i novo zapošljavanje ne ide zajedno. Kad smanjuje plaće zaposlenima onda brine o proračunu a kad zapošljava novu djelatnicu onda joj proračun nije bitan? Do kad će nas naša gradonačelnica u zdrav mozak... „
Svakom tko nije mentalno retardiran i nije dio karijerno-klije ntelističke mreže nesposobne gradonačelnice je ispravno mogao zaključiti da ne dovodim u pitanje zakonitost zapošljavanja male Ane K., jer sam napisao da je „gradonačelnica , naravno, nezakonito smanjila plaće a istovremeno je zaposlila novu djelatnicu“. Dovodio sam u pitanje smislenost novog zapošljavanja koje naravno povećava ukupni trošak plaća dok se istovremeno svima smanjuju plaće da bi se smanjio trošak plaća a sve to „radi održanja pozitivne proračunske prihodovne strane“ kako to lupetaju u Gradu Malom Lošinju. Na to su očito zaduženi internet čuvari lika, djela i postupaka gradonačelnice upregli dokazivati da je s tim zapošljavanjem sve u redu. Čuvari glupih postupaka, bahati komentatori su se tako pozivali na portal Apsyrtides.info koji je ustvrdio da zapošljavanje u upravi grada nije sporno a kao argument za tu tvrdnju isti portal navodi da mu je to potvrđeno iz Grada. Od činjenica taj portal navodi link na stranicu Grada na kojom se nalazi, natječaj, obavijest o testiranju i rang lista kandidata. Pozivajući se na taj autoritet komentatori su likujući dokazali da je s tim natječajem sve u redu. Takva podsvjesna, dječija, reakcija kojom se brani zakonitost novog zapošljavanja koju nitko nije osporavao me zaintrigirala. Prema očekivanju novo zapošljavnje više stručne suradnice za poreze je jako sporno odnosno nezakonito. Ukratko o čemu se radi. Fejsbuk frendica gradonačelnice je primljena Rješenjem o prijmu u službu, 7. veljače 2020. Nakon toga, citiram s portala Apsyrides.info :“ Za slučaj eventualne žalbe čekalo se 15 dana kako bi se nakon toga odabrani kandidat uputio na Medicinu rada na zdravstveni pregled i dobila Potvrda o nekažnjavanju Ministarstva pravosuđa. Zatim, po primitku svih potrebnih potvrda, koje su se u ovoj situaciji čekale do kraja ožujka...“. Greška u koracima je što su te radnje obavljene tek nakon Rješenja o prijmu a ne prije. Zakon o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj samoupravi utvrđuje da je uvjet za prijam u službu zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima (čl.12. Zakona) a da je zapreka kazneni postupak odnosno pravomoćna presuda (čl.15. Zakona). Dakle da bi mala Ana K., fejsbuk prijateljica velike Ane K., mogla primiti u službu morala je imati uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti i Izvod iz kazenen evidencije Ministarstva pravosuđa. Naša mala Ana K. je prvo dobila Rješenje o prijmu u službu pa je onda dokazivala da ima uvjete i da nema zapreke za prijam u službu.
Naravno da su u Gradu Malom Lošinju znali za te zakonske uvjete. Dokaz za to je što u objavljenom tekstu natječaja koji je objavio Grad Mali Lošinj stoji, citiram: „Osim navedenih posebnih uvjeta, kandidati / kandidatkinje moraju ispunjavati i opće uvjete za prijam u službu utvrđene člankom 12. Zakona o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi (punoljetnost, hrvatsko državljanstvo, zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta na koje se osoba prima), a za njihov prijam u službu ne smiju postojati zapreke iz članka 15. i 16. istog Zakona“. Jasno je dakle da nije zakonito Rješenje o prijmu za službenika koji nije dokazao da ispunjava uvjete za prijam i koji nije dokazao da nema zapreka za prijam. Grad Mali Lošinj je donio Rješenje o prijmu u službu a tek nakon toga je utvrđivao da li postoje uvjeti za prijam?
Ovaj natječaj vjerojatno nema samo taj problem s zakonitosti. O ostalim razlozima ću moći pisati tek nakon što dobijem sve tražene dokumente prema Zakonu o pravu na pristup informacijama. Svakako je suspektno da li primljena službenica uopće ima uvjete za javiti se na natječaj (struka i radno iskustvo na odgovarajućim poslovima). Ono što je još jako sumjivo jest i razultat pismenog ispita znanja i sposobnosti kandidata. Primljena kandidatkinja koja je završila hoteljerski fakultet je „razvalila“ na pismenom ispitu pa je od 10 mogućih bodova dobila je 8,5. Druga kandidatkinja, pravnica s pravosudnim ispitom je dobila 7 od 10 bodava. Testiralo se poznavanje Ustava RH, pet zakona i Sustav Europske unije. Teško je vjerovati da osoba koja je završila hoteljerski fakultet u objektivnom ocjenjivanju može dobiti bolju ocjenu od pravnice koja je nedavno položila pravosudni ispit. Radi ilustracije s položenim pravosudnim ispitom se postaje i sucem na sudu. Jasno je dakle da se radi o namještenom natječaju u kojem su obećanom kandidatu unaprijed dali ne samo pitanja već i odgovore.
Ono što jest također zanimljivo jest brzina kojom je odrađen ovaj natječaj. Uvjet da bi se raspisao natječaj za prijam u službu jest da se donese Plan prijma za tekuću godinu a koji se donosi u roku od 30 dana od dana usvajanja Proračuna. Obično to ova gradska uprava radi u zadnji tren ili nakon toga roka. U ovom slučaju se sve odigralo nestvarno brzo. Proračun za 2020.g. je usvojen 23.12.2019. g. a Plan prijma je donešen već 3.1.2020., drugi radni dan u godini! Iako je Plan prijma objavljen 28.1.2020. (Sl.n. 1/20.), stupio je na snagu danom donošenja jer se očito žurilo s postupkom. Natječaj je objavljen 10.siječnja 2020. i trajao je do 20.siječnja. Pisano i usmeno testiranje je obavljeno 4.2.2020. Već idućeg dana 05. veljače 2020. godine Povjerenstvo za provedbu javnog natječaja objavljuje Rang Listu kandidata. Dana 07. veljače 2020. Pročelnik jedinstvenog upravnog odjela donosi rješenje o prijmu u službu. Brzina za pohvaliti. Nakon što je donešeno Rješenje o prijmu u službu prestala je potreba za brzinom. Lažerno se čekalo da naknadno ispune uvjeti za prijam u službu pa je nakon točno dva mjeseca mala Ana K. dobila Rješenje o rasporedu na radno mjesto viši stručni suradnik za gradske poreze. Naravno da ona neće donijeti niti jedno porezno rješenje već će raditi druge poslove za koje je zapravo i primljena. Pitanje je samo koliko dugo će to raditi jer je za očekivati da će Upravna inspekcija imati posla.
Koronavirus je pokazao nesposobnost, paniku i dvoličnost gradonačelnice prilikom nezakonitog i isforsiranog zapošljavanja svoje fejsbuk prijateljice i imenjakinje na mjesto više stručne suradnice za gradske poreze. U vrijeme kad smanjuje plaće u Gradu da bi štedila gradonačelnica dodatno zapošljava službenicu- svoju frendicu. U vrijeme kad se porezi odgađaju ili se opraštaju ona zapošljava svoju frendicu baš na mjesto više stručne suradnice za gradske poreze?
Da poštuje zdravu logiku mogla je sukladno Zakonu odgoditi početak rada za određeno vrijeme, npr. za vrijeme trajanja epidemije. Ali ne, bez obzira na sve mala Ana K. započinje svoju karijeru više stručne suradnice za gradske poreze baš u vrijeme kad se porezi neće obračunavati jer ona zbog toga nije ni primljena. Kad prođe epidemija ona će raditi poslove koje sad radi i u uredu u kojem sad radi. Naravno ti poslovi nemaju veze s poslovima više stručne suradnice za gradske poreze.
Za kraj upućujem gradonačelnicu na članak 27. Zakona, stavke 3 i 4. koji glase:
„Kandidat primljen u službu postaje službenik i počinje ostvarivati prava u vezi sa službom danom početka rada, utvrđenim rješenjem o rasporedu.
Dan početka rada može se posebnim rješenjem iz opravdanih razloga odgoditi za određeno vrijeme.“
Ako ova epidemija nije opravadni razlog za odgađanjem zapošljavnja onda ovu odredbu treba brisati iz Zakona.
SRAMOTA ZAŠTO SE JEDAN LOŠINJSKI PORTAL FINANCIRA, A DRUGOME SE SUSTAVNO PRIJETI?
apsyrtides.info/.../...
"Vjeru u državu izgubio sam odavno, ali nakon ovoga ta vjera više ne postoji", žali se nezavisni novinar koji dobivanjem sponzorstva to želi prestati biti.
Od sve te silne količine prenesenih članaka sa Cresa i Lošinja je tek manji dio.
Njegova je svrha privući što više pojedinačnih posjetitelja na portal, čime se utječe na njegovo bolje rangiranje te posljedično višu cijenu oglasnog prostora i privlačenje većeg broja oglašivača.
Wikipedia
Na lošinjskom portalu "iza kojeg ne stoje lokalne vlasti, turističke agencije, političke stranke i pojedinci, ili na primjer svjetonazorske udruge" nije ništa lijepo objašnjeno nego je samo napisano da mu je potvrđeno iz Grada Malog Lošinja da zapošljavanje nije sporno. A objašnjeno nije ništa. Na linku gradske uprave se nalaze samo natječaj, obavijest o vremenu prethodne provjere i rang lista kandidata. Zašto se u Gradu Malom Lošinju tvrde dokazati da je zapošljavanje zakonito ako to nitko nije dovodio u pitanje? Komentator je doveo u pitanje samo smislenost takve odluke a ne i zakonitost tog zapošljavanja.
Odgovor zašto bahata službenica grada ima potrebu dokazivati da je zapošljavanje zakonito može biti samo činjenica da zapošljavnaje u stvari nije zakonito. Kako inače rade u GML bilo bi čudo da su pogodili pravnu proceduru kog tog zapošljavanja.
p.s.
Bahatoj Mateji netko treba objasniti da znati čitati nije presudno- presudno je znati misliti. Čitanje je tehnička stvar, samo spoznaja značenja napisanog teksta. Razumijavanje napisanog teksta je sasvim druga spoznajna radnja. Svatko zna čitati ali ne zna svatko razmišljati i na žalost ti si u toj grupi koja zna čitati ali ne zna razmišljati. U svakom slučaju dala si dobru informaciju da zapošljavanje male Ane K. nije zakonito. Savjet: umjesto da čitaš razmišljaj.
"Sretan Uskrs želi vam Vaša gradonačelnica" . Da li to znači da da je gradonačelncia iz svog džepa platila pince.
www.mali-losinj.hr/.../
A neki tipus za kojega nitko ne zna gdje i s kim se sve zadnjih mjesec dana skitao može doći na otok bez samoizolacije?
ispod radara?
Zašto je vatrogasce koji su dio operativnih snaga sustava civilne zaštite anagžirala kao dostavljače? Zašto je firemane pretvorila u deliveri boyse? Načelnica stožera nije razmišljala da slanjem vatrogasaca po kućama ugrožava vatrogasnu zaštitu na otoku. Zaraza samo jednog vatrogasca bi nas ostavila bez vatrogasne zaštite na otoku.
Pitanje je i kako je gradonačelnica mogla anagažirati vatrogasce da dijeli njene darove, njene pince. Ako je naredila vatrogascima kao gradonačelnica onda je malo zloupotrebila svoj položaj jer naložila da vatrogasci rade ono što im nije u opisu posla. Ako je kao načelnica stožera naredila vatrogascima da dijele privatne poklone gradončelnice opet je zloupotrebila položaj načelnika stožera na koji se nezakonito sama imenovala.
Ima i dilema o dijeljenju zaštitnih maski. Da li su zaštitne maske poklon Grada ili gradonačelnice ili se radi o mjeri borbe protiv korona virusa koju provodi Stožer civilne zaštite. Kriterij je odredio Stožer civilne zaštite na svojoj sjednici ili se zaštitne maske dijele prema usmenom nalogu i hiru gradončelnice? Možda nekad dobijemo odgovore.
Sretan Uskrs i tebi zd i tvojoj načelnici stožera također.
novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Don-Josip-Delas-tvrdi-Bilo-je-puno-jugomilicije-a-novinarka-je-sama-kriva-sto-su-je-napali!-Pogledajte-kako-je-izvrijedao-novinare
a o HDZu da ne govorim..
Ne #gotovaje već...#glupaje.
„Do daljnjeg su zabranjene sve posjete korisnicima, donošenje hrane i sl., a korisnicima je zabranjeno da odlaze kući u posjet kako se za vrijeme boravka izvan smještaja u sustavu scijalne skrbi ne bi zarazili i prilikom povratka virus prenijeli na ostale korisnike“.
Hoće li načelnica stožera poduzeti nešto protiv takvog postupanja ili će ostati samo na treniranju discipline na stoci sitnog zuba kojoj ne da ni šetati a kamo li proći Belej.
A pitanje za Jadranku je zašto nisu preko WhatsApp-a provjerili kod virtualne asistentice načelnice stožera da li smiju donositi hranu u Dom.
mislim da je zbrisao nakon paničnog poziva iz stožera, kada su preko FB otkrili da je operacija provaljena
I još je do kraja narušio ugled stožeru koji voli zažmiriti, nekad na jedno, a nekad i na oba oka.