Ova stranica koristi kolačiće koje u svakom trenutku možete kontrolirati postavkama u vašem internet pregledniku

Ako ne promijenite postavke preglednika slažete se s korištenjem kolačića Vise o kolacicima

Razumijem i prihvacam

Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!

Korisnička ocjena:  / 1
LošeNajbolje 

zagLošinj, biser Jadrana. Lošinj, otok vitalnosti. Lošinj, miris Mediterana. Lošinj, dom Apoksiomena. Lošinj, otok dupina. Lošinj, klimatsko lječilište. Sve je to lijepo i za ponos svakome tko živi na ovom prekrasnom otoku. No, je li na Lošinju sve tako kako zvuči, lijepo i krasno? 

S obzirom kako je Politika.hr više politički portal, a manje turistički, o političkoj temi ćemo se sada i pozabaviti, piše Vedran Morin na spomenutom portalu.

 

Dugogodišnji problem otoka je ponuda za mlade. Nekada mjesto sa više noćnih klubova, tada najpoznatije mjesto za noćne izlaske bila je legendarna "Punta", nekadašnji disko klub u sklopu hotela Punta u Velom Lošinju. Danas je Lošinj otok koji je doslovno opustošen, jer osim nekoliko kafića i barova, jednostavno nema mjesta gdje će mladi izlaskom moći svoje vrijeme provesti u društvu sa svojim prijateljima sve do zore.

Također, Lošinj je otok koji je u vrijeme devedesetih, bez ponude tipa "Zrće" privlačio pozornost mladih diljem Hrvatske i Europe, dok su danas ljetne večeri lošije od zimskih večeri u Zadru, pohvala Zadru za noćni život i turističkoj ponudi i kulturi tog predivnog mjesta. Nekada na Lošinju nije bilo tako kao što je danas, mogu li se ta vremena vratiti na otok?

Tko je odgovoran za to?

Odmah se svi prsti naravno upiru prema Gradu Malom Lošinju, prema gradonačelniku i Gradskom vijeću. Kako ova vlast, tako i ona prije te, svi su oni krivi, to je pomisao svakoga tko traži krivce. U jednu ruku, vlast je tu da snosi odgovornost, istina i to potpisujem.

No, realni budimo na tren pa se upitajmo, jesu li iste osobe koje se žale za slabi noćni život na Lošinju izašle na izbore i jesu li birali te iste ljude? Slijedi predizborna kampanja za sljedeće lokalne izbore, koji će biti održani u mjesecu svibnju, 2013 godine. Sada se zaboravljaju sva neslaganja i nesuglasice među političarima kako bi se raznim koalicijama pridobilo mnoštvo biračkih glasova. I to je jednom riječju politika. Hoće li u trenucima izbora, kada svatko od nas ima tu veliku moć u rukama, opet biti izabrani isti ti za koje mnogi tvrde kako zbog njih danas nema noćnog života na otoku, ili će se jednostavno ostati doma jer nema drugih, boljih kandidata?

Dakle stvar je vrlo jednostavna, ukoliko vlast koja vodi Grad Mali Lošinj ne odgovara Vašim željama i razmišljanjima, onda izaberite nove ljude. Utopite li se u "predizborna obećanja", bojim se kako će sve ostati na istome a generacije će se mijenjati i pričati će se iste priče. No, koliko je zaista kriva vlast? Osobno bi mogao nabrojati neke nedostatke vladajuće garniture na Lošinju ali za to će biti i prilike i vremena. Grad Mali Lošinj je vjerujem otvoren po pitanju građana, u suprotnom im i nije mjesto na vlasti, pa vjerujem da mladi trebaju poduzeti sami neke korake i zajedno donijeti rješenja Gradu na razmatranje, te ukoliko za ista rješenja Grad ne bude imao sluha treba poduzeti korake za smjenu iste vlasti.

Gdje je tu Turistička zajednica Lošinja?

Budimo realni i iskreni, mislim da je više od polovici stanovništva otoka Lošinja, miomirisnih priča i kojekakvih bilja preko glave. Vjerujte mi ne samo njima već i gostima koji posjećuju naš otok. Apsolutno pohvaljujem sva nastojanja u promociji Lošinja TZ-e ali miomirisi ne mogu i ne smiju biti jedini nositelj našeg lokalnog turizma. Pa pobogu, trava ima u cijelom svijetu, a gost kada dođe na otok najprije želi pojesti kvalitetnu hranu u kvalitetnom restoranu sa kvalitetnim osobljem, gost želi spavati u sigurnom i udobnom smještaju, sa kvalitetnom ponudom i gostoljubivošću osoblja, udobnim hotelima i privatnim smještajima, kao što i svaki gost želi svoje osobno vozila ostaviti na sigurno mjesto gdje neće biti izloženo odvoženju gradskog „pauka“, te svaki gost želi svoju obitelj odvesti na sigurno i čisto kupalište na kojem će biti razno razna ugostiteljska, turistička i sportska ponuda. Tek nakon lijepo provedenog dana sa svojom obitelji taj će gost onda proći gradom i uživati u ljetnim večerima, te će se tek tada i poželjeti namirisati lavandinim uljem ili sebi priuštiti razne suvenire iz miomirisnih ponuda otoka Lošinja.

Dakle, ono što gostu nije primarna stvar, turističkoj ponudi otoka očito je. Kao novopečeni djelatnik u turizmu, prvo što sam primijetio, nažalost bila ja slaba kvaliteta naših privatnih smještaja a nisu ni ugostiteljski objekti na visokoj razini, uspoređujući iste i sa ponudom restorana i konoba od Istre pa do Dalmacije koje sam imao prilike posjetiti. Inače gospođu Đurđicu Šimičić, predsjednicu TZ Mali Lošinj, jako dobro cijenim i osobno ju poznam pa se nadam i vjerujem kako će sve ovo pisanje prihvatiti kao dobronamjernu kritiku.

Nedavno sam objavio članak „Kako nas prikazuje Katar“ koji ukazuje na mnoge nedostatke hrvatskog turizma, nažalost, te se istini treba pogledati u oči. Dovoljno je bilo pročitati na TZ Katra sljedeću rečenicu: „Iako se smatra kao europska turistička top destinacija, Hrvatska ne ulaže u masovni turizam, a moto Hrvatske „Mediteran kakav je nekad bio“ je sve samo ne suvremen“.

Vođeni time moramo i mi biti svjesni da „Miomirisni turizam“ Lošinju neće vratiti mlade na otok u onom broju u kojem su nekada dolazili.

Što sada?

Treba pronaći prava rješenja, prepoznati prave ljude i njihove programe, jer dolaze izbori na kojima svatko od nas u rukama ima veliku moć biranja onih koji mogu Lošinju sutra donijeti više i učinit ga još boljim. Hoće li to biti isti ili neki novi, to ostaje na svima nama. Korupcija u hrvatskoj svima je nanijela puno zla. Teško se živi, troškovi su veliki, jednostavno više nije lako. Zbog korupcije trpimo svi. Ali sve loše što je bilo treba ostaviti iza sebe i krenuti dalje. Zato djelujte, izađite na izbore, dajte svoj glas onome za koga mislite da je najbolji.

Komentari: 

3 0 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!gooo 2012-11-21 16:20
što je ovo? predizborini pamflet?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Lošinjan 2012-11-21 16:31
I nije baš predizborni pamflet jer se poziva da se glasuje kako tko voli misli i želi.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
12 # MiomirisiGuest 2012-11-21 16:47
Lošinj nikada nije bio miomirisniji nego tijekom ove sezone otkada je napravljena nova kanalizacija a sav višak materijala ,daske i beton pobacani u tu istu kanalizaciju koja se naravno odmah zaštropala , pa su svi gosti zapamtili ovogodišnji odmor.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
15 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Izgubljen 2012-11-21 16:50
Zar nije Morin otišao iz Abh?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
24 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Lošinjan 2012-11-23 18:14
Citat Izgubljen:
Zar nije Morin otišao iz Abh?

nije dao je ostavku pisalo je u Novom listu. Bolje da je dao jer ABH ne može puno učiniti za Lošinj jer su mala stranka koja je poznata kao stranka branitelja a na Lošinju nema veliki broj branitelja i programi su slabi a Lošinj treba puno više.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # programi braniteljapurger 2012-11-27 09:41
Citat:
...
na Lošinju nema veliki broj branitelja i programi su slabi a Lošinj treba puno više.
Ma super su programi! Pogotovo mi se sviđa program kad branitelji osnuju poljoprivrednu zadrugu koja zatim dobije koncesiju za "pauka" pa diže po gradu sva vozila koja nemaju RI registraciju!
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
24 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Komentiram 2012-11-23 18:20
Citat:
Zato djelujte, izađite na izbore, dajte svoj glas onome za koga mislite da je najbolji.
Ovo mi ne djeluje baš kao predizborni pamflet već kao fair play više. Korektan članak sa nekoliko kritika prema određenim pozicijama u gradu. Inače je Morin dobar dečko i stvarno mu nemam što zamjeriti jer pokušava neke stvari promijeniti. Slažem se sa "Miomirisnim turizmom", treba ga zadržati ali ga ne toliko forsirati, jer to nije dovoljno. Znala sam da će tom miomirisu kad tad zazvoniti. Adio
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
52 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Toni 2012-11-23 18:21
Mislim da gospodin Morin laje pod krivim drvetom i za krivu stvar. Ne moze TZ propagirati nešto čega na Lošinju nema. Nije posao TZ da otvara objekte i započinje djelatnosti, nego je to stvar poduzetnika ako za to imaju interesa. A perspektiva Lošinja nije u ponudi za mlade i njihove cjelonoćne izlaske, "gdje će mladi izlaskom moći svoje vrijeme provesti u društvu sa svojim prijateljima sve do zore" ako "gost želi spavati u sigurnom i udobnom smještaju".
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
22 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Lošinjan 2012-11-23 18:24
Citat Toni:
Mislim da gospodin Morin laje pod krivim drvetom i za krivu stvar.

točno , neće TZ graditi noćne klubove to si Toni dobro napisao ali nije nigdje to ni napisano već ako se ne varam promocija Lošinja sa miomirisima neće privući mlađe goste što je opet točno. dakle ovo je širok pojam koji ima svoj nastavak
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
06 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Popaj 2012-11-23 18:25
napokon je neko istinu napiso dosadni su više s miomirisnim vrtom
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # Buka i bučenje Lošinj i Lošinjani IZabrinuti pješak 2012-11-23 19:00
mislim da je više od polovici stanovništva otoka Lošinja, miomirisnih priča i kojekakvih bilja preko glave.--> da polovica lošinjana je mladja od 35

Vjerujte mi ne samo njima već i gostima koji posjećuju naš otok. --> ne slažem se
Apsolutno pohvaljujem sva nastojanja u promociji Lošinja TZ-e ali miomirisi ne mogu i ne smiju biti jedini nositelj našeg lokalnog turizma. --> meni se čini da i nisu

Pa pobogu, trava ima u cijelom svijetu, a gost kada dođe na otok najprije želi pojesti kvalitetnu hranu u kvalitetnom restoranu sa kvalitetnim osobljem --> nema kvalitetne hrane bez trave, a trava pomaže i smješku konobara :-)

gost želi spavati u sigurnom i udobnom smještaju, sa kvalitetnom ponudom i gostoljubivošću osoblja, udobnim hotelima i privatnim smještajima --> točno, zato i postoje zvjezdice na objektima

kao što i svaki gost želi svoje osobno vozila ostaviti na sigurno mjesto --> točno, i ne vidim problem
gdje neće biti izloženo odvoženju gradskog „pauka“ --> pauk je upravo zato i uveden: da nesigurno parkirano vozilo preveze na sigurno i čuvano :-)
te svaki gost želi svoju obitelj odvesti na sigurno i čisto kupalište na kojem će biti razno razna ugostiteljska, turistička i sportska ponuda ---> e ovoga vala nema, fali i na ovome treba raditi
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # Buka i bučenje Lošinj i Lošinjani IIZabrinuti pješak 2012-11-23 19:01
Tek nakon lijepo provedenog dana sa svojom obitelji taj će gost onda proći gradom i uživati u ljetnim večerima, te će se tek tada i poželjeti namirisati lavandinim uljem ili sebi priuštiti razne suvenire iz miomirisnih ponuda otoka Lošinja -->eto ga tako je

nisu ni ugostiteljski objekti na visokoj razini, uspoređujući iste i sa ponudom restorana i konoba od Istre pa do Dalmacije koje sam imao prilike posjetiti --> da , pokoji bolji restoran ne bi bio na odmet...

No to s noćnim životom ne ide zajedno s našim turizmom, Opatija je nekad bila top destinacija za izlaske. Danas je to rijeka. Opatija je za starije grupe
Lošinj se ovakvom miomirisnom pričom orijentirao na obiteljski i turizam za parove zrelije dobi (lječilišni npr.) po to ne ide baš sa ludim noćnim provodima. To prepustimo balatonu, crnom moru i turskoj, sumnjam da od toga ima para i radosti.
E sad Mladima lošinja to svakako treba, no mladi lošinja nisu turisti pa tako ni TZ nema ništa s time.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # ...abc 2012-11-24 11:58
zanima me tko je odgovoran za izradu strategije razvoja turizma otoka Lošinja?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # RE: Lošinj kao biser Jadrana, nekad i sad!Lošinjan 2012-11-24 15:57
strategija razvoja turizma? kada i gdje?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # dernekhello world 2012-11-24 18:30
Program održivog razvoja turizma Grada Malog Lošinja
www.tz-malilosinj.hr/.../

ovo danas je neodrživo, pa me zanima što piše u tom programu, hoćemo li i dalje imati cjelonoćni dernek na trgu i oko njega, ili će se konačno noćni život na otvorenom izbaciti na neku pogodnu lokaciju van naselja
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # RE: dernekHello Balkan 2012-11-24 21:46
A što se to događa. Srećom, stanujem podalje od dernek - lokacije :)
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
32 # noćni životgrađanka 2012-11-24 22:18
jel mi može netko pojasnit
kakve veze ima noćni život
sa lokalnom vlašću i izborima
Pa ljudi se žale na ovim stranicama
upravo zato što je previše
noćnog života a ne premalo!
Pa ne živimo u socijalizmu
kad je država i lokalana vlast
organizirala zabave judi moji!
zanima me da li postoji zabrana
da se otvori nekakva kvalitetna
diskoteka poput nkadašnje
Punte?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
07 # rock around the clockBoneyM 2012-11-25 08:05
ljeti imaš diskoteku na otvorenom, na središnjem gradskom trgu, nije ti dovoljno?

nije ti jasno što lokalna vlast i izbori imaju sa dernecima na središnjem gradskom trgu?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
22 # GrađankaLošinjan 2012-11-25 19:08
Tko god se skriva pod nadimkom "građanka", ta osoba već duže vrijeme iskazuje animozitet prema Morinu. Mislim da bi se te međusobne trzavice trebale rješavati negdje drugdje a ne ovako preko nekakvih nadimaka. Nadam se da ćemo čitati nekakve korisne komentare o djelima i postupcima koje treba pokrenuti na Lošinju.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj

Dodaj komentar

Komentari koji nemaju veze s temom članka uz koji su uneseni bit će uklonjeni. Za unos "off topic" komentara mogu se koristiti stranice SVAŠTARA 2, SVAŠTARA, ŠKOVACA i SATIRIČKI PRILOZI. Uredništvo ne snosi odgovornost za sadržaj komentara.

Sigurnosni kod
Osvježi

● ZADNJI KOMENTARI

  • Guranje deve kroz ušicu igle

    hranitelj tuljana 13.04.2026 17:00
    Eto...
    Evo, ni tužibaba ne vidi ništa, samo još jedna u nizu...:(

    Read more...

     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    ... 10.04.2026 11:09
    ...
    evo, sutra je 14 mjeseci, drveni montažni dječji vrtić još nije gotov gradonačelnice, u čemu je problem, jel opet kriv Pedro

    Read more...

     
  • Oktroirani mjesni odbori

    hranitelj tuljana 08.04.2026 21:55
    O lažima, rode...
    Ovo je, dakako, potpuna besmislica i laž.

    Read more...

     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Eu 08.04.2026 07:57
    Non eu
    Od rujna 2026 nema više eu fondova za Hrvatsku. Nema više napasti da se krade. No nema više ni novca. Slijedi bankrot države kao i u Grčkoj . Lošinj se nema šta bojati. Lošinj je propao kao i većina projekata iz eu fondova,

    Read more...

     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Ben Hur 08.04.2026 07:38
    otpadomjeri
    Sve je to relativno i nije mi namjera svađati umirovljenike. Gradsko vijeće je podržalo odluku direktora kojom su poručili iznajmljivačima ( i ne samo njima): " Možete odvajati otpad i imati malo otvaranja ostatnog otpada, ali ćete plaćati odvoz otpada ...

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Ne 08.04.2026 07:03
    Ne
    Ljudi ne napuštaju drugi mol M. F. Posrao i šefa i stanicu Lučka

    Read more...

     
  • Bez kormila, bez kormilara

    gost 06.04.2026 17:24
    Poslanica Lošinjanima
    Uskrsni blagdani su na izmaku, Iako Isus nije ovdje, nije kasno za poslanicu dragim Lošinjanima. Obraćam vam se s dubokim poštovanjem i još dubljim razumijevanjem vašeg jedinstvenog talenta da u isto vrijeme živite u raju i kukate kao da ste na ...

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    hranitelj tuljana 06.04.2026 16:21
    @ tužibaba
    Tužibaba, nešto bih provjerio. Do sad nisam od ni jednog komentatora niti autora članka dobio odgovor na ovo pitanje, možda ću od vas dobiti? Izgleda da se zaštitom javnog dobra i bespravnom devastacijom morske obale na Lošinju nitko ne bavi. Čini se ...

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Franković 06.04.2026 00:14
    Pije kavu s Arsenom
    Kako to da ovaj portal niš ne piše o prosvjedu ispred lučke uprave jer je Franković zatražio micanjem brodica s drugog mulića u gradu

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Franković 05.04.2026 19:35
    Prevara
    M. F veliki prevarant Nadam se da više neće dobit nit jednog vijećnika Navodno je ušao u sdp

    Read more...

     
  • Bez kormila, bez kormilara

    gost 05.04.2026 13:51
    Nije ovdje
    Gradonačelnica nam u povodu uskrsa javlja na fejsu da Isus nije ovdje. To svi znamo. Po stanju u gradu, u državi, Europi i svjetu :sad: Lako Isusu, on je uskrsnuo

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Tužibaba 04.04.2026 13:23
    Rudi
    Što se događa u lučkoj upravi navodno više nema za neke lovatore besplatnih vezova ali nema nit sankcija za to

    Read more...

     
  • Web stranicom "budimo" građane

    Tužibaba 03.04.2026 21:24  
  • Oktroirani mjesni odbori

    ST 03.04.2026 16:27
    .
    To znači da je umirovljenik samac koji ne iznajmljuje ili nema što iznajmiti u lošijem položaju od onoga koji iznajmljuje.

    Read more...

     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Ben Hur 03.04.2026 11:15
    rješenje
    Prosječna mirovina nije dostatna za život tako da rješenje nije jednostavno kako si napisao prije mjesec dana. Umirovljenik ne iznajmljuje iz objesti nego iz potrebe.

    Read more...

     
  • Javna rasprava - javno razotkrivanje

    Dron 03.04.2026 07:51
    ...
    Nepismeni gradski vijećnici dižu ruke da firma navodno ne bi propala, umjesto da smijene nesposobnog direktora. Ovo je direktno kršenje načela "onečišćivač plaća" (polluter pays principle), koje je temelj modernog gospodarenja otpadom, gdje trošak ...

    Read more...

     
  • Javna rasprava - javno razotkrivanje

    Zvone 02.04.2026 15:15
    Potpore samaca iznajmljivačima
    Ovih dana dobivamo račune za odvoz smeća po novoj metodi obračuna. Ispada da koliko god domaćinstva proizvedu smeća sva plaćaju isto: samac i višečlana obitelj koja otpadometar otvori 10 puta mjesečno plaćaju isto. Što znači da samci osiguravaju potporu ...

    Read more...

     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Tužibaba 29.03.2026 13:22
    Laže
    Kako to da S. K. VIŠE NE PIŠE PROTIV HDZ I ANE KUČIĆ VEČ JOJ LAJKA OBJAVE NADA LI SE MJESTU KOMUNALNE PROČELNICE USKORO POVRATAK U HDZ

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    R.B. 25.03.2026 14:58
    Tko je odgovoran za stagnaciju?
    Akosam dobro shvatio izvješće na otoci.net ugovor je raskinut jer voditeljica izrade nije imala licencu za taj posao. Sumnjivo je što se to saznalo baš dan uoči završetka neobično dobro posjećene javne rasprave. A IGH posve zasigurno nije odgovoran ...

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Zabrinuti građanin 25.03.2026 08:46
    stagnacija na otoku vitalnosti
    Kaže gradonačelnica da će tužiti IGH radi nadoknade štete. Hoće li ih tužiti samo za onih 14.000 eura ili će ih tužiti i za višegodišnju stagnaciju cijelog otoka radi onemogućavanja investicija?

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Zico 24.03.2026 09:12
    Vjerujem joj kao što vjerujem Trumpu
    Jučer na fejsu GML piše: Pratite uživo prijenos 8. sjednice Gradskog vijeća Grada Malog Lošinja na ovom linku... A na linku ne možeš kvalitetno pratiti prijenos sjednice ni uživo ni umrtvo, svako malo sve se zablokira i ne mrda po desetak minuta. I ...

    Read more...

     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    hranitelj tuljana 23.03.2026 16:44
    3 put?
    Kako vam se svaki put naruga, i opet uporno glasate za nju?! Sjeti se samo salvi uvreda kad sam pred izbore ovdje pozivao da se za nju ne glasa, kad sam bezuspješno pokušavao naći barem jednog jedinog anonimnog istomiščjenika koji bi želio da HDZ ...

    Read more...

     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    Tovar 23.03.2026 10:43
    Vaša. A svoja.
    Vjerojatno će na kraju mandata doći radnici da se pokaže kako ispunjava obećanje. Isto kao za besplatno dopunsko osiguranje. Obećano na početku izborne kampanje, a ispunjeno tek na kraju mandata. Nakon 4 godine :cry: Gradnju školske sportske dvorane i ...

    Read more...

     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    gost 19.03.2026 10:43
    Na vrbi svirala - Dom za umirovljenike
    U sponzoriranom prilogu Novog lista za Mali Lošinj opet po tko zna koji put o projektu dnevnog boravka za umirovljenike. Inače, kako je spomenuto u članku "Dnevni boravak za umirovljenike! Obećan u izbornoj kampanji 2021. pod geslom „Grad za tebe" ...

    Read more...

     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    gost 17.03.2026 16:05
    Tko donira taj profitira
    "Malo tko je poslovao s gradovima, općinama i državom pod političkom ingerencijom HDZ-a kao tvrtke Radnik i Bistra u suvlasništvu Mirka Habijanca. U posljednjih desetak godina dobile su stotinjak poslova putem javne nabave u iznosu većem od 400 milijuna ...

    Read more...

     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    Dinko 17.03.2026 16:01
    Nepoznanica športaš godine
    Zbog rezultata prošlih izbora više nije jasno ko će dobivati nagradu kao športaš godine. Veterinar je ispao iz kombinacije a u sadašnjoj političkoj postavi nema športaša.

    Read more...

     
  • Oktroirani mjesni odbori

    gost 17.03.2026 14:38
    Povećavanje plaća?
    23. ovog mjeseca bit će održana sjednica GV s Prijedlogom Odluke o izmjenama i dopunama Odluke o područjima i granicama mjesnih odbora na području Grada Malog Lošinja i prijedlog Odluke o plaći i drugim pravima gradonačelnika iz radnog odnosa, te ...

    Read more...

     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    župan 17.03.2026 08:28
    kviz bez nepoznanica
    U našem gradu sve je unaprijed jasno. I prije nego je bilo koji natječaj raspisan rezultat istoga je unaprijed poznat. Kao i pozivi za potpore, subvencije - točno se zna tko će dobiti i koliko, kao i procjena nekretnina, točno se zna koliko će se ...

    Read more...

     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    branitelj tuljana 16.03.2026 15:58
    Lošinj je kolonija za 2-3 osobe
    Lošinj je postao kolonija križevačke tvrtke. Ništa čudno kad je ta i njoj sestrinska firma najveći donator vladajuće stranke, kada je sufinancirala lokalnu izbornu kampanju, kad trguje s gradskim parcelama s jedinstvenim pročelništvom, preko kojeg ne ...

    Read more...

     
  • Web stranicom "budimo" građane

    hranitelj tuljana 16.03.2026 13:27
    Tempus fugit
    Zamislite, da vam je te, 2007. godine netko rekao da će se stranica toliko promijeniti da ne samo da ni jednog jedinog komentatora neće biti briga o devastaciji obalnog pojasa, ne samo da neće biti moguće kroz više od 40 dana pred izbore naći i jednog ...

    Read more...

ZADNJI KOMENTARI (desno)

  • Guranje deve kroz ušicu igle

    hranitelj tuljana 13.04.2026 17:00
    Eto...
    Evo, ni tužibaba ne vidi ništa, samo još jedna u nizu...:(
     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    ... 10.04.2026 11:09
    ...
    evo, sutra je 14 mjeseci, drveni montažni dječji vrtić još nije gotov gradonačelnice, u ...
     
  • Oktroirani mjesni odbori

    hranitelj tuljana 08.04.2026 21:55
    O lažima, rode...
    Ovo je, dakako, potpuna besmislica i laž.
     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Eu 08.04.2026 07:57
    Non eu
    Od rujna 2026 nema više eu fondova za Hrvatsku. Nema više napasti da se krade. No nema više ...
     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Ben Hur 08.04.2026 07:38
    otpadomjeri
    Sve je to relativno i nije mi namjera svađati umirovljenike. Gradsko vijeće je podržalo ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Ne 08.04.2026 07:03
    Ne
    Ljudi ne napuštaju drugi mol M. F. Posrao i šefa i stanicu Lučka
     
  • Bez kormila, bez kormilara

    gost 06.04.2026 17:24
    Poslanica Lošinjanima
    Uskrsni blagdani su na izmaku, Iako Isus nije ovdje, nije kasno za poslanicu dragim ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    hranitelj tuljana 06.04.2026 16:21
    @ tužibaba
    Tužibaba, nešto bih provjerio. Do sad nisam od ni jednog komentatora niti autora članka ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Franković 06.04.2026 00:14
    Pije kavu s Arsenom
    Kako to da ovaj portal niš ne piše o prosvjedu ispred lučke uprave jer je Franković zatražio ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Franković 05.04.2026 19:35
    Prevara
    M. F veliki prevarant Nadam se da više neće dobit nit jednog vijećnika Navodno je ušao u ...
     
  • Bez kormila, bez kormilara

    gost 05.04.2026 13:51
    Nije ovdje
    Gradonačelnica nam u povodu uskrsa javlja na fejsu da Isus nije ovdje. To svi znamo. Po ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Tužibaba 04.04.2026 13:23
    Rudi
    Što se događa u lučkoj upravi navodno više nema za neke lovatore besplatnih vezova ali nema ...
     
  • Web stranicom "budimo" građane

    Tužibaba 03.04.2026 21:24
    Kikić
    Točno tako
     
  • Oktroirani mjesni odbori

    ST 03.04.2026 16:27
    .
    To znači da je umirovljenik samac koji ne iznajmljuje ili nema što iznajmiti u lošijem ...
     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Ben Hur 03.04.2026 11:15
    rješenje
    Prosječna mirovina nije dostatna za život tako da rješenje nije jednostavno kako si napisao ...
     
  • Javna rasprava - javno razotkrivanje

    Dron 03.04.2026 07:51
    ...
    Nepismeni gradski vijećnici dižu ruke da firma navodno ne bi propala, umjesto da smijene ...
     
  • Javna rasprava - javno razotkrivanje

    Zvone 02.04.2026 15:15
    Potpore samaca iznajmljivačima
    Ovih dana dobivamo račune za odvoz smeća po novoj metodi obračuna. Ispada da koliko god ...
     
  • Oktroirani mjesni odbori

    Tužibaba 29.03.2026 13:22
    Laže
    Kako to da S. K. VIŠE NE PIŠE PROTIV HDZ I ANE KUČIĆ VEČ JOJ LAJKA OBJAVE NADA LI SE MJESTU ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    R.B. 25.03.2026 14:58
    Tko je odgovoran za stagnaciju?
    Akosam dobro shvatio izvješće na otoci.net ugovor je raskinut jer voditeljica izrade ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Zabrinuti građanin 25.03.2026 08:46
    stagnacija na otoku vitalnosti
    Kaže gradonačelnica da će tužiti IGH radi nadoknade štete. Hoće li ih tužiti samo za ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Zico 24.03.2026 09:12
    Vjerujem joj kao što vjerujem Trumpu
    Jučer na fejsu GML piše: Pratite uživo prijenos 8. sjednice Gradskog vijeća Grada Malog ...
     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    hranitelj tuljana 23.03.2026 16:44
    3 put?
    Kako vam se svaki put naruga, i opet uporno glasate za nju?! Sjeti se samo salvi uvreda kad ...
     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    Tovar 23.03.2026 10:43
    Vaša. A svoja.
    Vjerojatno će na kraju mandata doći radnici da se pokaže kako ispunjava obećanje. Isto kao ...
     
  • Sve se nešto nastavlja, pokreće, omogućuje, prepoznaje ...

    gost 19.03.2026 10:43
    Na vrbi svirala - Dom za umirovljenike
    U sponzoriranom prilogu Novog lista za Mali Lošinj opet po tko zna koji put o projektu ...
     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    gost 17.03.2026 16:05
    Tko donira taj profitira
    "Malo tko je poslovao s gradovima, općinama i državom pod političkom ingerencijom HDZ-a kao ...
     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    Dinko 17.03.2026 16:01
    Nepoznanica športaš godine
    Zbog rezultata prošlih izbora više nije jasno ko će dobivati nagradu kao športaš godine.
     
  • Oktroirani mjesni odbori

    gost 17.03.2026 14:38
    Povećavanje plaća?
    23. ovog mjeseca bit će održana sjednica GV s Prijedlogom Odluke o izmjenama i dopunama ...
     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    župan 17.03.2026 08:28
    kviz bez nepoznanica
    U našem gradu sve je unaprijed jasno. I prije nego je bilo koji natječaj raspisan rezultat ...
     
  • Akcijska rasprodaja javne imovine

    branitelj tuljana 16.03.2026 15:58
    Lošinj je kolonija za 2-3 osobe
    Lošinj je postao kolonija križevačke tvrtke. Ništa čudno kad je ta i njoj sestrinska firma ...
     
  • Web stranicom "budimo" građane

    hranitelj tuljana 16.03.2026 13:27
    Tempus fugit
    Zamislite, da vam je te, 2007. godine netko rekao da će se stranica toliko promijeniti da ne ...