Ova stranica koristi kolačiće koje u svakom trenutku možete kontrolirati postavkama u vašem internet pregledniku

Ako ne promijenite postavke preglednika slažete se s korištenjem kolačića Vise o kolacicima

Razumijem i prihvacam

Županija, Grad i Jadranka skupa u obnovu hotela Punta

Korisnička ocjena:  / 0
LošeNajbolje 

U pratnji većeg broja suradnika iz županijske uprave, uključujući i zamjenicu župana Marinu Medarić, Komadina je u prostorijama malološinjske gradske uprave razgovarao s čelnicima Grada Malog Lošinja predvođenima gradonačelnikom Garijem Cappellijem i dogradonačelnicom Anom Kučić, te vodstvom Grada Cresa - gradonačelnikom Kristijanom Jurjakom i dogradonačelnicom Jadrankom Blatt. 

Proširenje i rekonstrukcija županijske ceste do Velog Lošinja s biciklističkom stazom, kao podrška rekonstrukciji hotela Punta tvrtke Jadranka koja kapacitete diže na pet zvjezdica te ulaganja u lučku infrastrukturu u Rovenskoj i Cresu, i razvoj eko centra u Belom pod kapom javne ustanove Priroda, glavni su projekti koji su dogovoreni jučer u Lošinju na sastanku župana Zlatka Komadine i njegovih pročelnika s gradonačelnicima Malog Lošinja i Cresa, Garijem Cappellijem i Kristijanom Jurjakom, u sklopu obilaska subregije otoci.

Upravo jučer se, nakon što je župan Komadina sa suradnicima obišao hotel Bellevue na Čikatu gdje se gradi novi objekt koji će nositi oznaku pet zvjezdica, na sastanku u Malom Lošinju rodila ideja da Županija, Grad i tvrtka Jadranka zajedno krenu u razvoj Velog Lošinja kroz obnavljanje i moderniziranje hotela Punta, do kojeg bi od iduće godine trebala voditi obnovljena i proširena županijska cesta, izjavili su zajedno nakon sastanka župan i načelnici. Model takve suradnje tek će se razraditi, ali župan se sastao i s čelnicima uprave tvrtke Jadranka i lokalnim čelnicima, i u projekt će ići svi zajedno, kako je najavio župan Komadina.

Porast turističkog standarda

Podržan je i razvoj Zračne luke Lošinj koja je, s četiri druga projekta u Hrvatskoj upravo jučer dobila podršku Vlade kao prioritet za investiranje u sklopu novog Zakona o strateškim investicijama, što znači da će Vlada i njezina povjerenstva nadzirati projekt i maksimalno ubrzati njegovu provedbu. Gradit će se na istoj lokaciji pista dužine 1.800 metara sa svim potrebnim pratećim sadržajima, a gradonačelnik Gari Cappelli nije krio oduševljenje takvim razvojem događaja.

- Mi na Lošinju sada gradimo hotele s 5 zvjezdica, ne diže se broj kreveta, ali maksimalno raste standard našeg turizma i to mora pratiti i adekvatna zračna luka, u prvom redu za turiste iz Rusije, Skandinavije itd. Takvi turisti imaju visoke zahtjeve i kriterije i mi im moramo i udovoljiti - rekao je Cappelli. Naglasio je da ukupna vrijednost ulaganja u Lošinj iznosi oko 200 milijuna eura u idućih četiri-pet godina, a osim Zračne luke nove investicije mora pratiti i rast standarda drugih djelatnosti, pa tako i zdravstva koje je pod kapom Županije i naravno cestovne infrastrukture. Radovi na cesti koja će modernizirati cijeli Cres, a koji su u tijeku, nastavljaju se te se očekuje da će cesta biti proširena do Meraga 2015. godine.

Zapela gradnja luke Cres

Na susretu županijskih i lokalnih čelnika bilo je riječi i o drugim ulaganjima na Čikatu, gdje DUUDI mora rješavati imovinsko-pravne odnose, a u sklopu ulaganja bit će, među ostalim, uskoro izmještena i komunalna lučica s te lokacije, ali će zato »bujati« novi turistički sadržaji.

Da sve nije idilično, potvrdio je gradonačelnik Cresa Kristijan Jurjako koji je upozorio na problem dovršetka gradnje luke Cres, gdje su se pojavili mađarski investitori, ali su zapali u financijske probleme i projekti vrijedni 50 milijuna sada stoje.

- Žao nam je što je tako, tražimo rješenja i nadamo se da će se investicija ipak privesti kraju - rekao je Jurjako.

S obzirom na to da su u Cresu i Županiji na vlasti HNS i SDP, a samo u Lošinju HDZ, župan Komadina ipak je na kraju sastanka imao potrebu komentirati i političke odnose:

- Rekao bih da su naši odnosi sve bolji, u uzlaznoj putanji, da je sve manje stvari u kojima se razlikujemo i naše službe sve bolje surađuju - zaključio je.

Otvorenje Bellevuea 12. srpnja

Prilikom posjeta Malom Lošinju, župan Zlatko Komadina je u pratnji članova Uprave Jadranka hotela Mali Lošinj obišao gradilište hotela Bellevue. Na gradilištu trenutačno radi 700 radnika. Otvorenje hotela za goste je 12. srpnja, a već postoje rezervacije gostiju. Predsjednik Uprave Sanjin Šolić objasnio je tijek radova i važnost ovog projekta, vrijednog više od 40 milijuna eura. »Na gradilištu ima 700 radnika i radi se u tri smjene. Radovi su počeli u studenom, ali smo u okviru radova znatno poboljšali projekt. Odlučili smo se za veću kategoriju i podigli još jedan kat. Od jednog projekta s 4 zvjezdice došli smo praktički do 5, s gornjim katom gdje su najveći apartmani«, rekao je Šolić. Rok za dovršetak radova je 15. lipnja, nakon čega slijede tehnički radovi i popravci, a 12. srpnja je planirano otvorenje.

Kapacitet hotela je 214 soba, a projekt predviđa veliki bazen i wellness centar.

Župan Komadina rekao je da Lošinj krupnim koracima ide u investicijski ciklus koji je jasno vidljiv nakon obnove Aurore. »Sad se rješava veličanstvena investicija hotela Bellevue koji se pozicionira kao da šeće kroz šumu, uronjen je šumu. To je sjajno arhitektonsko rješenje. Kad bude gotov, vratit će staru slavu Lošinju. Čestitke Jadranci na ovom projektu«, rekao je župan.

(Tihana Tomičić)

Komentari: 

09 # rusi ostali bez novacabivši dioničar 2014-05-17 10:24
"na sastanku u Malom Lošinju rodila se ideja da Županija, Grad i tvrtka Jadranka zajedno krenu u razvoj Velog Lošinja kroz obnavljanje i moderniziranje hotela Punta"

Hotel Punta u Velom Lošinju je već četvrtu godinu za redom konstantno u fazi nekakve rekonstrukcije i dogradnje. Taman kad pred sezonu nekako zgotove hotel, na jesen ga ponovo rasturaju i sve ispočetka. Mislim da gazde u Jadranci ni sami ne znaju što bi sa tim hotelom.
A ova briljantna ideja da Grad Mali Lošinj i Županija zajedno sa Jadrankom krenu u obnavljanje i moderniziranje hotela Punta koji se nalazi u vlasništvu ruskih investitora može pasti na pamet samo kompletnom idiotu.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # ....Krim 2014-05-17 10:32
Citat bivši dioničar:

A ova briljantna ideja da Grad Mali Lošinj i Županija zajedno sa Jadrankom krenu u obnavljanje i moderniziranje hotela Punta koji se nalazi u vlasništvu ruskih investitora može pasti na pamet samo kompletnom idiotu.
O čemu ti pričaš? Pa u članku ne piše da je Jadranka ruska, a ne domaća kompanija. Ne bi valjda Grad i županija surađivali s kapitalom iz države koja je pod sankcijama :oops:
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
07 # Svi skupa za hotel PuntaGiga 2020-02-04 17:48
Citat bivši dioničar:
"na sastanku u Malom Lošinju rodila se ideja da Županija, Grad i tvrtka Jadranka zajedno krenu u razvoj Velog Lošinja kroz obnavljanje i moderniziranje hotela Punta"
Hotel Punta u Velom Lošinju je već četvrtu godinu za redom konstantno u fazi nekakve rekonstrukcije i dogradnje. Taman kad pred sezonu nekako zgotove hotel, na jesen ga ponovo rasturaju i sve ispočetka. Mislim da gazde u Jadranci ni sami ne znaju što bi sa tim hotelom.
A ova briljantna ideja da Grad Mali Lošinj i Županija zajedno sa Jadrankom krenu u obnavljanje i moderniziranje hotela Punta koji se nalazi u vlasništvu ruskih investitora može pasti na pamet samo kompletnom idiotu.
Objavom na fejsu gradonačelnica se hvali ulaganjima na Iloviku i Mrtvaški i piše "Tim povodom gradonačelnica Ana Kučić sa suradnicima obišla je otok i na terenu se uvjerila koliko su te investicije unaprijedile život Ilovčana. A ispod objave neka Belgijanka je napisala komentar Dear Ms Anna I saw that hotel Punta is building more and more ...????how come that local people must wait for permission soooo long to build their own little house on their own land????thank you for your time kind regards❤️Prevedeno - Draga gđo Ana vidila sam da hotel Punta gradi sve više i više. Kako to da lokalni ljudi moraju čekati dozvole tako dugo da grade svoje male kuće na vlastitoj zemlji???.

Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # Sveto ime Jadrankagost 2020-02-07 09:28
Dogradnja Punte se nastavlja. Prilazna cesta i šetnica zatvoreni zbog radova na privatnom posjedu za koji ne važe gradski planovi prostora. Radi se prema master planu Jadranke. Ms Anna i GV nema šta da zucnu po toj temi.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # 130 metara kraći ispust fekalijaKnez 2020-02-07 09:59
Citat Giga:
Objavom na fejsu gradonačelnica se hvali ulaganjima na Iloviku i Mrtvaški i piše "Tim povodom gradonačelnica Ana Kučić sa suradnicima obišla je otok i na terenu se uvjerila koliko su te investicije unaprijedile život Ilovčana.
Pohvalila se i izgradnjom sustava odvodnje sanitarnih otpadnih voda s crpnom stanicom i podmorskog ispusta dužine 520 metara. I preko fejsa dobila stručnu građansku primjedbu, citiram:
Poštovana, zanimljivo je da se odustalo od dužine cijevi za tlačni ispust u more od 650 m, koliko je propisao elaborat. Koliko mi je poznato, elaborati se ne mijenjaju na svoju ruku pa pretpostavljam da je s ovim izmjenama upoznato i Ministarstvo za zaštitu okoliša. Inače, pozdravila bih napore da se uvede kanalizacija na Unije, ali ne s ispustom fekalija i kućnih kemikalija u najljepšu unijsku uvalu, a bez pročistača (što bi trebalo biti standard prilikom zbrinjavanja otpadnih voda na ekološkim biserima poput Unija) te smatram da, na način na koji se ovaj projekt izvodi, da se radi o ozbiljnoj ekološkoj prijetnji unijskom ekosustavu.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
08 # lud zbunjennormalan 2014-05-17 10:37
Ovo graniči sa ludilom i van svake pameti,osim možda gospodinu Cvitanu.Koji interes ima Grad i Županija u privatni hotel koji sada više nije niti dioničarsko društvo?Tu može biti samo privatni interes za nove afere i za korupciju.Tko je tjerao ruse da kupuju ako sada nemaju novaca da investiraju u Hotel Punta Jadranke Mali Lošinj?Najprije su kupili cijelu Jadranku i tu spada Punta,a sada dovlače Grad i Županiju(Grad je HDZ,a Županija SDP čuveni KOmadina) da ulažu u nešto što nije ni Gradsko ni Županijsko.To je odlična tema za izbore kada krenu.Ajmoooooo o Rudi!!!!!
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # Tajno društvovicko 2014-05-17 10:52
Citat normalan:
Koji interes ima Grad i Županija u privatni hotel koji sada više nije niti dioničarsko društvo? Tu može biti samo privatni interes za nove afere i za korupciju.
Uvjek se radi o privatnom interesu. A izlazak Jadranke s burze služi tome da se izbjegne zanovjetanje skupštine dioničara i obveza transparentnog poslovanja podnošenjem financijskih izvješća.
Citat:
To je odlična tema za izbore kada krenu.Ajmooooooo Rudi!!!!!
Rudi ne zna gdje mu je dupe, a gdje glava. Taj ne razumije ni samoga sebe kad progovori :lol:
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # lud zbunjennormalan 2014-05-17 11:05
Vicko a po tebi tko bi onda trebao pokrenuti rasčišćavanje ovog kriminala ako je Rudi takav?Dali po tebi ni to trebao možda Šolić?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # Gazpromvicko 2014-05-17 11:14
Citat normalan:
Vicko a po tebi tko bi onda trebao pokrenuti rasčišćavanje ovog kriminala ako je Rudi takav?Dali po tebi ni to trebao možda Šolić?
Nema tu nikakvog kriminala. Sve je legalno, a novac ne smrdi. Rusi će vjerojatno kupiti i INU pa će i ona nakarada na Osršćici biti ruska.

Iz Jutarnjeg lista:

Predsjednik Uprave Gazproma Aleksej Miller u srijedu je u Budimpešti s mađarskim premijerom Viktorom Orbanom razgovarao o plinovodu Južni tok, a potom je otišao na razgovore s Upravom MOL-a. Kako MOL nije uključen u projekt Južnog toka, mađarski mediji navode da je tema sastanka bila Ina. U MOL-u uopće nisu željeli komentirati te navode, no spekulira se da je tema razgovora upravo bila moguća prodaja MOL-ova udjela u hrvatskoj naftnoj kompaniji.
...
Očekivano, u svjetlu sukoba Ukrajine i Rusije, ni Bruxelles ne bi bio sretan da Mađarska omogući Gazpromu ulazak u ovaj dio Europe.
www.jutarnji.hr/.../1191756
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
06 # Ground Control to Major Tomporezni obveznik 2014-05-17 11:12
Ovi vanzemaljci kao da su došli iz nekog paralelnog svemira i aterirali naglavu. Ne zanima ih ni vlasništvo, ni gravitacija.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # virujem u te...mate 2014-05-17 14:27
Citat porezni obveznik:
Ovi vanzemaljci kao da su došli iz nekog paralelnog svemira i aterirali naglavu. Ne zanima ih ni vlasništvo, ni gravitacija.
p.o. možeš mirno spavati, poslije 25. svibnja sve će doći na svoje mjesto.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
04 # narodni doprinos za ruske gazdeforte 2014-05-17 19:47
požurite sa pistom , gazde rusi neće dolazit trajektom , gradnja naravno na račun poreznih obveznika , elita nek uživa dok porezni obveznici plaćaju .. bravo , sad će svi biti zaposleni cijelu godinu .. ha ha
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
05 # Rasprodaja prostoraPrijatelj 2014-05-18 09:43
Briljantan prikaz situacije u kojoj smo se našli u samo minutu i pol videa iz emisije HRT Turistička klasa
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
04 # rasprodajaskic 2014-05-18 10:37
Citat Prijatelj:
Briljantan prikaz situacije u kojoj smo se našli u samo minutu i pol videa iz emisije HRT Turistička klasa
Točno. Prostor je jedino što nam je ostalo, a sada Županija i Grad surađuju s Rusima da im i njega prodaju.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # ....gost 2014-05-18 18:14
Hvala vizionaru Šoliću koji nam je zahvaljujući njegovoj mudrosti i viziji pomogao da se mi na Lošinju ne moramo zaduživati.Jedn ostavno prodaš sve ,potjeraš obitelj,raz je beš prijateljstvo,i čekaš da te rusi protjeraju.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # I have a dreamking 2014-05-19 08:03
Citat gost:
zar se nije Jadranka zadužila preko 50 miliona EUR-a i stavila pod hipoteku sve svoje hotele...
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # ...nevjerni toma 2014-05-18 10:51
Ovo je dokaz da mi jos uvijek zivimo u 1950 godinama, a tako nam i treba kad su svi nasi politicari kao da su jucer izasli iz kumrovecke skole.

kakve veze ima drzava sa privatnim investicijama, pa bio on hrvatski ili ruski??? Ako se investicije u airodrom namjenjen "bogatim rusima i skandinavcima" proglasava strateskom investicijom kojoj ce drzava posvetiti maximalnu paznju.....onda se ja pos... po ovoj i ovakvoj drzavi.
Tko god je kupio Puntu, znao je kakva je cesta, zasto porezni obveznici placaju granju ceste??? sa druge strane drzava nema love za popravak zdravstvenih standarda.

Opet dolazi vrijeme da se losinjanima oduzimaju tereni pod krinkom "narodnih interesa"...... najbolje da se osposobi i goli otok, za smjestaj protivnika tih "nardonih interesa".
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
01 # ne plaćamodario 2014-05-18 11:24
Citat nevjerni toma:



Tko god je kupio Puntu, znao je kakva je cesta, zasto porezni obveznici placaju granju ceste???
ne boj se nitko neće ništa platiti, pogledaj samo kako izgleda dionica ceste Rujnica-Poljana , pa rekonstrukcija državne ceste D-100 kod Cresa,pa palača Kvarner u kojoj bi trebao biti smješten Apoksiomen. To su se Župan i Gradonačelnik malo šalili pred novinarima, a nemaju love ni za plaće svojih službenika.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # plati, pa se rugajmislav 2014-05-18 19:29
Citat dario:
Citat nevjerni toma:



Tko god je kupio Puntu, znao je kakva je cesta, zasto porezni obveznici placaju granju ceste???
ne boj se nitko neće ništa platiti, pogledaj samo kako izgleda dionica ceste Rujnica-Poljana, pa rekonstrukcija državne ceste D-100 kod Cresa,pa palača Kvarner u kojoj bi trebao biti smješten Apoksiomen. To su se Župan i Gradonačelnik malo šalili pred novinarima, a nemaju love ni za plaće svojih službenika.
tako je dario, umjesto da privede kraju radove na državnoj cesti D-100 zbog skore sezone, Komadina nam obećava rekostrukciju ceste za Veli Lošinj.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # tko je smjestio...oliver 2014-05-20 07:55
Citat mislav:
tako je dario, umjesto da privede kraju radove na državnoj cesti D-100 zbog skore sezone, Komadina nam obećava rekostrukciju ceste za Veli Lošinj.
kako to da se nisu dogovorili za sanaciju lukobrana u Rovenskoj koji je opasan za život, a financirati će cestu za privatnog stranog investitora.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # Rovenskaiggy 2014-05-21 09:26
Citat oliver:
kako to da se nisu dogovorili za sanaciju lukobrana u Rovenskoj koji je opasan za život, a financirati će cestu za privatnog stranog investitora.
Uvala Rovenska u Velom Lošinju: Lukobran opasan za ljude, a za sanaciju nema novca?!
Dok gradonačelnik Malog Lošinja Gari Cappeli tvrdi da je sanacija lukobrana prioritet svih prioriteta, šef Županijske lučke uprave Gracijano Petrinić kaže da se obnova ne može očekivati u dogledno vrijeme

VELI LOŠINJ Dvije godine prošlo je od jakog nevremena u kojem je oštećen 220 metara dugačak lukobran luke Rovenska u Velom Lošinju sagrađen davne 1856. godine. Iako su manji zahvati rekonstrukcije učinjeni na vanjskom dijelu lukobrana, unutarnji dio koji gleda prema uvali Rovenska u jednom je dijelu odronjen te predstavlja opasnost za ljude.
Radi toga je postavljena tabla na samom pristupu lukobranu o zabrani plivanja i skakanja u more, što je prema važećim propisima uobičajeno za sva lučka područja, no i o zabrani pristupa svim osobama. Pitanje je hoće li jedna tabla upozorenja biti dovoljan signal ljudima, posebice turistima koji ljeti »okupiraju« obližnju plažu, da ne odlaze na lukobran.
Gradonačelnik Malog Lošinja Gari Cappelli ističe kako je rekonstrukcija lukobrana prioritet svih prioriteta. To je izvanredna situacija, reći će Cappelli, kao kada kontinent pogode poplave, otoku nevrijeme nanese štetu na obalnom rubu i ne može se reći da rješenje treba čekati dok papiri budu gotovi.
Upravo takav stav naspram ovog problema ima Gracijano Petrinić, ravnatelj Županijske lučke uprave Mali Lošinj pod čijom je ingerencijom lukobran Rovenska. Kaže kako je u tijeku izrada izvedbenog projekta te da se obnova ne može očekivati u dogledno vrijeme budući da je potrebno poštovati procedure i vremenske rokove, među ostalim i javnog natječaja za izvođenje radova. Prije raspisivanja natječaja ključno je osigurati sredstva financiranja, a Petrinić objašnjava kako tri milijuna kuna, koliko smatra da će biti dostatno za kompletnu rekonstrukciju starog lukobrana – nema. U tom smislu očekuje pomoć Grada i Županije.
– Trenutno novca nemamo, kandidirali smo hitnu sanaciju lukobrana prema Gradu i Županiji na Javni poziv za prijavu projekata za raspodjelu sredstava radi gradnje i održavanja lučke podgradnje PGŽ pa ćemo vidjeti. Natječaj ćemo raspisati tek kada zatvorimo financijsku konstrukciju, kaže ravnatelj Županijske lučke uprave Mali Lošinj Gracijano Petrinić.
Župan obećao pomoć
Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina za nedavnog je posjeta Lošinju gdje se sastao s gradonačelnikom Garijem Cappellijem dao zeleno svjetlo. Županija će, potvrdili su nam, uskočiti s pomoći oko milijun kuna.
– Župan je obećao pomoći. Već dugo upozoravam i apeliram na ovaj problem. Procedura mora postojati, slažem se, ali nemojmo biti robovi administracije i izvlačiti se da nije bilo gotovog projekta. Situacija je alarmantna i treba sjesti za stol i pitanje odmah riješiti, smatra Cappelli jer »sve drugo može čekati«.
– Lukobran treba riješiti po hitnom postupku, ljudski životi su u pitanju i želimo izbjeći crni scenarij nakon kojeg bi se pitali tko je odgovoran. Ako treba Grad će preusmjeriti sredstva iz drugih projekata. Meni bi bilo ljepše da smo farbali osam fasada, ali ovo je prioritet, zaključuje gradonačelnik Malog Lošinja.
Iz Lučke uprave Mali Lošinj napominju kako čine sve što je u njihovoj moći. Ističu kako je lukobran luke Rovenska neiskoristiv za komunalni i sezonski vez te da od osnutka Županijska lučka uprava Mali Lošinj na njemu nije uprihodovala niti kune, dok je za dosadašnju sanaciju na lukobran utrošeno 750 tisuća kuna.
»Klimavi« bokovi
– Sanacije su izvođene 2002., 2003., 2012. i 2013. godine. Na lukobran luke Rovenska 2010. je stavljeno lučko svijetlo. S obzirom na stanje lukobrana luke Rovenska ŽLU Mali Lošinj poduzela je u 2014. godini mjere hitne sanacije lukobrana i izradu Izvedbenog projekta sanacije predviđenu Planom nabave za 2014. Prvi dio sanacije kamenometa lukobrana luke Rovenska izveden je početkom ove godine kojim je ugrađeno 80 tona kamenih blokova težine od jedne do dvije tone kako bi se zaštitio najslabiji dio kamenometa. Isto tako potpisan je i realiziran Ugovor za dodatnu zaštitu, popunu kamenometa lukobrana luke Rovenska kamenim blokovima ukupno 150 tona, stoji na službenim stranicama ŽLU Mali Lošinj na koje nas je uputio ravnatelj Gracijano Petrinić.
Obilaskom lukobrana na vlastitu odgovornost uočili smo sanaciju na vanjskom dijelu, postavljeno lučko svjetlo, no i ono se nalazi, kako fotografija pokazuje, na »klimavim« kamenim blokovima.
Za izgradnju zaslužan brat cara Franje Josipa
Lukobran Rovenska u Velom Lošinju svjedoči bogatoj povijesti otoka. Sagrađen je 1856. godine, a hodajuća enciklopedija Lošinja Julijano Sokolić objašnjava nam kako zasluge za izgradnju idu Maksimilijanu Habsburškom, bratu tadašnjeg austrijskog cara Franje Josipa.
– U Velom Lošinju bilo je osnovano brodarsko poduzeće koje je 1856. godine bilo ujedno i prvo dioničko društvo na Jadranu. Mještani su zamolili Maksimilijana Habsburškog, mlađeg brata Franje Josipa, koji je bio komandant austrijske mornarice da dođe na Lošinj i baci prvi kamen za lukobran. Lukobran je izgrađen u ožujku da se brodogradilište zaštiti od južnih i istočnih vjetrova. U brodogradilištu su izgrađena samo tri broda i onda se ugasilo, kaže Julijano Sokolić.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
09 # ...sivi 2014-05-19 20:28
Gradi se biciklistička staza do privatnog autokampa,sada će se graditi biciklistička staza i cesta do privatnog hotela,na račun poreznih obveznika,a sve u interesu svih građana,bravo.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # cesta V.Lošinju ne trebamicica 2014-05-21 12:11
Po komentarima izgleda da Veloselci uživaju voziti po ovoj uskoj i katastrofalnoj cesti i da njima nova cesta ne treba. Bolje da se županijske pare potroše u drugim djelovima PGŽ a ne na našem otoku.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # autotrans 2014-05-21 18:16
Citat micica:
Po komentarima izgleda da Veloselci uživaju voziti po ovoj uskoj i katastrofalnoj cesti i da njima nova cesta ne treba. Bolje da se županijske pare potroše u drugim djelovima PGŽ a ne na našem otoku.
može na otoku Cresu, oni su dovukli sjedište Autotransa i trebaju široke ceste za autobuse.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # Ma kakav interes župpanije i gradatarzan 2014-06-21 14:09
Ovdje su bitni samo privatni interesi a ne interesi običnih građana. Bitno je samo daj, daj, daj, daj samo meni
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # grabežleon 2014-06-21 20:12
Citat tarzan:
Ovdje su bitni samo privatni interesi a ne interesi običnih građana. Bitno je samo daj, daj, daj, daj samo meni
tako je tarzane, ovi od svih alata poznaju samo grablje, ali ni to im više ne pomaže...
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # GOVNA PLUTAJU U VELOMGOVNA 2014-06-25 16:05
Ko li je zgrnio pare za kanalizaciju u Velom Lošinju? Ne da smrde govna, nego se cjeli Veli Losinj pretvorio u jednu predivnu šarenu WC školjku u kojoj nije puštena voda nakon velike nužde! RAJ ZA TURISTE ŠTA NE?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj

Dodaj komentar

Komentari koji nemaju veze s temom članka uz koji su uneseni bit će uklonjeni. Za unos "off topic" komentara mogu se koristiti stranice SVAŠTARA 2, SVAŠTARA, ŠKOVACA i SATIRIČKI PRILOZI. Uredništvo ne snosi odgovornost za sadržaj komentara.

Sigurnosni kod
Osvježi

● ZADNJI KOMENTARI

  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Petar Banić 23.08.2026 14:25
    ahahahahaha
    Kažeš ruši njen ugled. Moram pitati a gdje si ti bio zadnjih 10 godina, kad govoriš o njenom ugledu? Mahnito slavljenje svega i svačega, pa čak i fašističkog diverzanta, jedriličara koji je nastupao za Italiju, konstantno izbjegavanje nekog ozbiljnog ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:22
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    ibb.co/tTHv1grw (https://ibb.co/tTHv1grw)

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:05
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao obavljaju u noćnoj smjeni iako to ne bi smio biti razlog poskupljenja jer oni obavljaju djelatnostbespl atno, oni volontiraju! Ovi na slisi ordiniraju na području ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:01
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao obavljaju u noćnoj smjeni iako to ne bi smio biti razlog poskupljenja jer oni obavljaju djelatnostbespl atno, oni volontiraju! Ovi na slisi ordiniraju na ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:58
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg:) postimg.cc/V0qjHtJD (https://postimg.cc/V0qjHtJD)

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:54
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg)

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:51
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg) Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao obavljaju u noćnoj smjeni iako to ne bi smio biti razlog poskupljenja ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Vili 19.08.2026 18:29
    Imamo i mi ekološku bombu
    DIJELITE DALJE AKO VAM JE STALO! EKOLOŠKA BOMBA NA LOŠINJU: Šuma iznad Čorbe pretvorena u divlje odlagalište vozila, tik uz zapušteno reciklažno dvorište u kojem nitko ništa ne provjerava VELI LOŠINJ – Stanovnici otoka već duže vrijeme upozoravaju na ...

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Gost 19.08.2026 18:21
    OPG
    I bivši predsjednik GV Devčić ima na Kurilima OPG.

    Read more...

     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    lička voda 19.08.2026 09:32
    Sve autohtono otočko uništavamo
    Ovo što za Kurile piše sve je točno i puno gore. Zamislite, poticaje dajemo ljudima koji protuzakonito grade i uništavaju poljoprivredno zemljište, i to naše novce iz gradskog proračuna. Nije ni čudo kada firme obitelji gradonačelnice uvalu Jadrišćica ...

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Vransko jezero 18.08.2026 14:51
    Kancerogena politika
    Više me zanima da li će kancerogena politika hadezeja ugroziti naš izvor vode za piće. Koji smo prepustili Ponikvama na Krku. Lika nije daleko a kraški teren je sve do jezera Vrane vrlo šupljikav.

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 18.08.2026 12:37
    ????
    Namam fejsbuk a čuo sam da piše da brat Gradonačelnice ruši njen ugled nelegalnim restoranom i privezištem.

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Dinko 17.08.2026 17:10
    Tužibaba Cres Lošinj
    IGRA SKRIVAČA NA LOŠINJU: Gdje su nestali naša voda, naši novci i naša djeca? Jesu li nas kupili besplatnim osiguranjem i predizbornim trikovima dok nam obitelji bježe s otoka, a komunalije divljaju? Drage sugrađanke i sugrađani, umirovljenici ...

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 09.08.2026 11:39  
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    platitelj 02.08.2026 13:18
    nije smiješno
    Za 10 bacanja smeća 44 eura bez Ponikva.

    Read more...

     
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    Trtko 01.08.2026 15:08
    Nasmijala me objava na fejsu
    OVO STVARNO JE PREVIŠE DA ZA 9m³ UTROŠENE VODE RAČUN JE 38 eura. HVALA NAŠIM MUDRIM VJEČNICIMA I NAŠOJ GRADONAČELNICI KOJI SU NAS POKLONILI PONIKVE VODOVODU DA NAS GULE KAO MAJMUN BANANU.

    Read more...

     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Lopova 29.07.2026 06:15
    Uhvati
    Bolje bi bilo da tuži svoga oca ili brata za nadoknadu štete, svi oni duguju Gradu... IGH je kriv za njihov nerad i nemar? Ne znam baš..

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 27.07.2026 11:55
    u laži su kratke noge!
    Nedavno sam pisao da je na istoj Olimpijadi nastupala i hrvatska, lošinjska posada, no da su se svi skupa pravili da ili to ne znaju ili stvarno nisu znali, a što je sramotno. Dakle, netko je odlučio, a Grad Mali Lošinj podržao da organizira ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 26.07.2026 18:38
    Straulino s borio protiv Engleza
    Taj što je napisao da se Straulini borio protiv partizana je budala ili lažljivac a možda i oboje. Nije se on borio protiv partizana nego protiv Engleza. Od partizana je bježao kad je Italija kapitulirala. Za njega nema dokaza da je bio fašist pa ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    PUJ 24.07.2026 08:38  
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    RDx 23.07.2026 13:01
    Lošinjani su nebitni
    Gradsko vijeće je upravo usvojilo prijedlog sufinanciranja brodske linije Rab - Veli Lošinj - Rab. To će omogućiti stanovnicima Raba i njihovim gostima jednodnevne izlete na otok Lošinj. U materijalima uz točku gradskog vijeća piše da je ovu inicijativu ...

    Read more...

     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 23.07.2026 10:35
    Škverska posla
    Neki dan je gradonačelnica imala sastanak u svezi onečišćenja od Škvera. Na fejsu se vidi da je puno zabrinutih građana... Zaključak sastanka je da će se pratiti stanje, a stanje se već godinama zna: katastrofa zbog zagađivanja koje traje decenijama.

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    hranitelj tuljana 20.07.2026 10:08
    O antifašizmu, rode...
    Jesam li ja dobro shvatio, ovdje komentatori u korist i obranu Straulina navode da se borio protiv partizana, dakle čovjek koji se borio protiv partizana slavi se na Otoku, a navodni antifašisti, navodni zato što navodno postoje na Otoku, oni nikad o ...

    Read more...

     
  • Pištoljem na ekologe

    Hergmoock 19.07.2026 00:43
    Используйте Кракен Tor и VPN вместе *)(* максимальной защиты
    Для вашего удобства мы собрали действующие сайт krab cc: go-pressforum.com/.../... (https://go-pressforum.com/threads/kraken-darknet-vkhod-bezopasno-i-bystro.2434/) и безопасные способы входа на ресурс KRAKEN. Ниже представлены зайти РЅР° ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 18.07.2026 08:55
    RADNIK, ja i Križevci
    [quote name="gost"]Zna či ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka tvrtka Radnik. Na stranački račun uplatila 26.000 eura, odnosno četvrtinu ukupnog iznosa. Na čelu Radnika je dugogodišnji HDZ-ovac Mirko Habijanec, koji je ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Aldo 17.07.2026 17:47
    Ponosna mama
    Nije lako sresti ovakvu budalu kakva si ti. Straulino antifašist koji se borio protiv partizana :) Mama ti je sigurnu ponosna.

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 15.07.2026 15:16
    Radnik Križevci
    Znači ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka tvrtka Radnik. Na stranački račun uplatila 26.000 eura, odnosno četvrtinu ukupnog iznosa. Na čelu Radnika je dugogodišnji HDZ-ovac Mirko Habijanec, koji je preko tvrtke izdašno i ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Tris 14.07.2026 20:31
    Velikosrpski nacionalizam
    Srbija je u agresiju krenula s nacionalistički h, a ne komunističkih i partizanskih pozicija. Sa državne zastave je uklonila zvijezdu petokraku već 1991. ali zbog rata nije se stiglo socijalističke oznake ukloniti s tenkova, vozila, šljemova i vojničkih ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:31
    Gost
    E moij predsjedniče JAVNO LEGLO,mislio sam da si malo kulturniji i zato ne uspijevaš sa tvojom inicijativom JAVNO LEGLO.Ljudi su te prepoznali i vide da na otok u Sveti jakov došao pandur kao što su bili panduri u Jugi.Ista kultura,isti jezik,isto ...

    Read more...

     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:24
    Gost
    "Smrt Fašizmu,..."pro šlo je tvoje vrijeme.Poznat rukopis pa mi je smiješno da se uopće javljaš.Kako primijećujem kad te vidim po gredu,zašto nosiš dvije desne cipele?

    Read more...

ZADNJI KOMENTARI (desno)

  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Petar Banić 23.08.2026 14:25
    ahahahahaha
    Kažeš ruši njen ugled. Moram pitati a gdje si ti bio zadnjih 10 godina, kad govoriš o ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:22
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    ibb.co/tTHv1grw (https://ibb.co/tTHv1grw)
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:05
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 13:01
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    Sad tek vidimo opravdan ,razlog zašto je poskupilo smeće, zbog novih djelatnika koji posao ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:58
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg:) ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:54
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    REDARSTVENICI 23.08.2026 12:51
    NOVI DJELATNICI ČISTOĆE
    i.postimg.cc/.../... (https://i.postimg.cc/7hcmhMw8/Divlje-svinje-novi-radnice-cistoce.jpg) ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Vili 19.08.2026 18:29
    Imamo i mi ekološku bombu
    DIJELITE DALJE AKO VAM JE STALO! EKOLOŠKA BOMBA NA LOŠINJU: Šuma iznad Čorbe pretvorena ...
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    Gost 19.08.2026 18:21
    OPG
    I bivši predsjednik GV Devčić ima na Kurilima OPG.
     
  • Javnozdravstvena i ekološka zbilja Cresa i Lošinja

    lička voda 19.08.2026 09:32
    Sve autohtono otočko uništavamo
    Ovo što za Kurile piše sve je točno i puno gore. Zamislite, poticaje dajemo ljudima koji ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Vransko jezero 18.08.2026 14:51
    Kancerogena politika
    Više me zanima da li će kancerogena politika hadezeja ugroziti naš izvor vode za piće. Koji ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 18.08.2026 12:37
    ????
    Namam fejsbuk a čuo sam da piše da brat Gradonačelnice ruši njen ugled nelegalnim restoranom ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    Dinko 17.08.2026 17:10
    Tužibaba Cres Lošinj
    IGRA SKRIVAČA NA LOŠINJU: Gdje su nestali naša voda, naši novci i naša djeca? Jesu li ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 09.08.2026 11:39  
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    platitelj 02.08.2026 13:18
    nije smiješno
    Za 10 bacanja smeća 44 eura bez Ponikva.
     
  • Žedni preko vode: Kušeta o pripojenju vodovoda

    Trtko 01.08.2026 15:08
    Nasmijala me objava na fejsu
    OVO STVARNO JE PREVIŠE DA ZA 9m³ UTROŠENE VODE RAČUN JE 38 eura. HVALA NAŠIM MUDRIM VJEČNICIMA ...
     
  • Guranje deve kroz ušicu igle

    Lopova 29.07.2026 06:15
    Uhvati
    Bolje bi bilo da tuži svoga oca ili brata za nadoknadu štete, svi oni duguju Gradu... IGH je ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 27.07.2026 11:55
    u laži su kratke noge!
    Nedavno sam pisao da je na istoj Olimpijadi nastupala i hrvatska, lošinjska posada, no da su ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 26.07.2026 18:38
    Straulino s borio protiv Engleza
    Taj što je napisao da se Straulini borio protiv partizana je budala ili lažljivac a možda i ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    PUJ 24.07.2026 08:38  
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    RDx 23.07.2026 13:01
    Lošinjani su nebitni
    Gradsko vijeće je upravo usvojilo prijedlog sufinanciranja brodske linije Rab - Veli Lošinj ...
     
  • Važno je da se zagađenje ne vidi

    gost 23.07.2026 10:35
    Škverska posla
    Neki dan je gradonačelnica imala sastanak u svezi onečišćenja od Škvera. Na fejsu se vidi da ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    hranitelj tuljana 20.07.2026 10:08
    O antifašizmu, rode...
    Jesam li ja dobro shvatio, ovdje komentatori u korist i obranu Straulina navode da se borio ...
     
  • Pištoljem na ekologe

    Hergmoock 19.07.2026 00:43
    Используйте Кракен Tor и VPN вместе *)(* максимальной защиты
    Для вашего удобства мы собрали действующие сайт krab cc: go-pressforum.com/.../...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Petar Banić 18.07.2026 08:55
    RADNIK, ja i Križevci
    [quote name="gost"]Zna či ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Aldo 17.07.2026 17:47
    Ponosna mama
    Nije lako sresti ovakvu budalu kakva si ti. Straulino antifašist koji se borio protiv ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    gost 15.07.2026 15:16
    Radnik Križevci
    Znači ti si iz mjesta otkud je i najveći donator HDZ-u. To je križevačka tvrtka Radnik. Na ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    Tris 14.07.2026 20:31
    Velikosrpski nacionalizam
    Srbija je u agresiju krenula s nacionalistički h, a ne komunističkih i partizanskih pozicija.
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:31
    Gost
    E moij predsjedniče JAVNO LEGLO,mislio sam da si malo kulturniji i zato ne uspijevaš sa ...
     
  • Neuspjela otmica Zajednice Talijana Mali Lošinj

    ... 13.07.2026 18:24
    Gost
    "Smrt Fašizmu,..."pro šlo je tvoje vrijeme.Poznat rukopis pa mi je smiješno da se uopće ...