Ova stranica koristi kolačiće koje u svakom trenutku možete kontrolirati postavkama u vašem internet pregledniku

Ako ne promijenite postavke preglednika slažete se s korištenjem kolačića Vise o kolacicima

Razumijem i prihvacam

Pravna država

Korisnička ocjena:  / 17
LošeNajbolje 

pravna-drzavaPravna država je država u kojoj se država kao cjelina temelji na vladavini zakona i prava. Ovaj tekst započinjem ovom naoko samorazumljivom tvrdnjom upravo zato jer njegov dalji sadržaj pokazuje da je koncept pravne države ponekad najnejasniji upravo onima koji bi ga trebali u praksi afirmirati 

Na javnom izlaganju na kojem je predstavljen Prijedlog I. izmjena i dopuna Prostornog plana Primorsko-goranske županije izrazila sam sumnju u pravnu državu Hrvatsku kao okvir u kojemu bi se u visoko vrijednom i zaštićenom području prirode trebala odvijati izgradnja i ekploatacija golf terena i hotela i apartmana koje taj golf treba opravdati. Nekoliko je elemenata izlaganja potaknulo skepsu prema mogućnosti djelovanja pravne države na tih 325 ha Matalde, područja u ekološkoj mreži Natura 2000 i značajnom krajobrazu. 

Jedan od elemenata koji potkrjepljuju sumnju u pravnu državu je odgovor na pitanje kada su izvršeni terenski uvidi na području Matalde te postoji li uvid u stanje na terenu nakon nelegalnog krčenja terena. Odgovor je glasio da za to znaju i da je na jednoj lokaciji počinjena značajna šteta. Važno je pitanje kako to da su stručne službe Županije i Javne ustanove Zavoda za prostorno uređenje svjedočile nezakonitom i štetnom djelovanju u zaštićenom području prirode, a nisu podnijele nikakve prijave protiv počinitelja, nego su upravo suprotno, radosno otišli na od njega poklonjen i organiziran ručak.

Drugi element za izgradnju (opravdanog) nepovjerenja prema djelovanju pravne države jest činjenica da investitor, kojemu se ovlaš ocrtanim planom bez prostornih pokazatelja predaje na upravljanje i provođenje mjera zaštite prostor od 325 hektara visokovrijednog prostora ekološke mreže, već ima povijest nezakonitog djelovanja i devastacije prostora. Primjer je zaštićena park šuma Čikat, u kojoj borovi padaju po volji i potrebi investitora, naočigled široke javnosti, a bez ikakvog reagiranja nadležnih tijela, zaduženih za zaštitu prostora i osiguranje zakonitosti. A park šuma Čikat je tu, u neposrednoj blizini, za razliku od Matalde za koju je javnosti predstavljeno da će biti ograđena, vjerojatno ogradom pod blagim naponom, dakle da će biti dostupna samo investitoru kojeg sve službe na svim razinama susretljivo servisiraju. Dokazao se je isti taj investitor i završetkom hotela desetak dana nakon što je za to dobio građevinsku dozvolu, promjenom obalne crte Čikata nekoliko mjeseci prije ishođenja dozvola, devastacijom uvale Baldarin, skandaloznim i nakaradnim intervencijama na obali ispod kampa Čika gdje mu upravo ističe rok koncesije – koju će, nesumnjivo i bez poteškoća obnovit, početkom izgradnje marine prije pravomoćnosti lokacijske dozvole te, napokon, onime što je svakodnevno vidljivo, a to je obavljanje djelatnosti marine bez kategorizacije i na području na kojemu to nije dozvoljivo.

Usprkos svemu ovome, Višnja Hinić, izlagačica koja je predstavljala biološku vrijednost područja koje suprotno svim standardima namjeravaju pretvoriti u građevinsko područje, ne trepnuvši je rekla: „Ja vjerujem u pravnu državu."

Selektivno sljepilo nadležnih službi
Prema svem iskustvu djelovanja investitora te nadležnih službi i struke - kako to vole reći političari koji se prave nevješti kad odobravaju stručne podloge, ocjene prihvatljivosti i strateške studije - pravna država neće riskirati izlaganje naponu prelaskom ograde resorta Matalda. Dosadašnje selektivno sljepilo nadležnih službi i struke omogućava provođenje zamisli kojima se investitor legitimira kao vrhovni feudalac u kraju, pa je za realizaciju projekta resorta s golfom na Mataldi bitan uvjet - više nego igdje drugdje - ne samo detaljan plan projekta, detaljan opis utjecaja na okoliš nego i detaljan plan mjera praćenja stanja u okolišu i kumulativnog utjecaja projekta na ekološku mrežu.

Prijedlog I. izmjena i dopuna Prostornog plana Primorsko – goranske županije ne zadovoljava niti jedan od tih uvjeta. Glavna ocjena prihvatljivosti za ekološku mrežu, skrivena usred stranica Strateške studije utjecaja na okoliš i malecnom greškom zaboravljena u nabrajanju dokumenata za koje je u tijeku postupak javne rasprave, sramotan je i namjerno nestručno sačinjen dokument otaljan po sili zakona, vjerojatno uz molitve da ga nitko ne pogleda. Ovaj će dokument biti test pravne države, uz sretnu okolnost da popravak na testu jamči Europski sud koji pitanja vezana uz obaveze države da štiti cjelovitost ekološke mreže Natura 2000 rješava strogo i brzo.

Razmatranje primjedbi iznesenih u javnoj raspravi pokazat će je li opravdana vjera u pravnu državu ili politička podrška projektu jamči njegovo provođenje kakav god njegov utjecaj na zajednicu, prirodu i vladavinu prava bio.

Komentari: 

019 # Bahatost bez kazneJegiba 2018-07-29 16:25
Citat:
Drugi element za izgradnju (opravdanog) nepovjerenja prema djelovanju pravne države jest činjenica da investitor, kojemu se ovlaš ocrtanim planom bez prostornih pokazatelja predaje na upravljanje i provođenje mjera zaštite prostor od 325 hektara visokovrijednog prostora ekološke mreže, već ima povijest nezakonitog djelovanja i devastacije prostora... Dokazao se je isti taj investitor i završetkom hotela desetak dana nakon što je za to dobio građevinsku dozvolu
Priča se da su kolege Mihinog arhitekta bile naprosto osupnute njegovom bahatošću što se usudio time javno hvaliti. Naravno, politika je tu svinjariju zataškala.

Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
018 # Pravna država? Dobar vic.Gost 2018-07-29 19:24
"Usprkos svemu ovome, Višnja Hinić, izlagačica koja je predstavljala biološku vrijednost područja koje suprotno svim standardima namjeravaju pretvoriti u građevinsko područje, ne trepnuvši je rekla: „Ja vjerujem u pravnu državu."

Naravno da vjeruje u pravnu državu u kojoj zadnju rječ imaju novac i politika. U takvu pravnu državu vjeruje i Sanader, a zadovoljni su i Horvatinčić i Mamić.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
019 # nije sve u novcubezuhov 2018-07-29 19:52
Citat Gost:
Naravno da vjeruje u pravnu državu u kojoj zadnju rječ imaju novac i politika. U takvu pravnu državu vjeruje i Sanader, a zadovoljni su i Horvatinčić i Mamić.
Gospođa Višnja dobro zna koliki je kapacitet vranskog jezera i vodovoda jer cijeli život radi u toj branši, zato je nevjerojatno s kakvom lakoćom brani namjere investitora o gradnji resorta i golf igrališta na Mataldi.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
14 0 # na biciklu vozim nenuhranitelj tuljana 2018-07-30 15:45
Citat bezuhov:
Citat Gost:
Naravno da vjeruje u pravnu državu u kojoj zadnju rječ imaju novac i politika. U takvu pravnu državu vjeruje i Sanader, a zadovoljni su i Horvatinčić i Mamić.
Gospođa Višnja dobro zna koliki je kapacitet vranskog jezera i vodovoda jer cijeli život radi u toj branši, zato je nevjerojatno s kakvom lakoćom brani namjere investitora o gradnji resorta i golf igrališta na Mataldi.
Pa upravo stoga što jako dobro zna i što joj je to struka, s lakoćom brani, a sad što se mišljenje struke vama ne sviđa nego vjerujete mišljenju SSS osoba potpuno druge branše to je vaš i samo vaš problem.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
09 # VSS baljezgatorgost 2018-07-30 16:25
Citat hranitelj tuljana:
Citat bezuhov:
Citat Gost:
Naravno da vjeruje u pravnu državu u kojoj zadnju rječ imaju novac i politika. U takvu pravnu državu vjeruje i Sanader, a zadovoljni su i Horvatinčić i Mamić.
Gospođa Višnja dobro zna koliki je kapacitet vranskog jezera i vodovoda jer cijeli život radi u toj branši, zato je nevjerojatno s kakvom lakoćom brani namjere investitora o gradnji resorta i golf igrališta na Mataldi.
Pa upravo stoga što jako dobro zna i što joj je to struka, s lakoćom brani, a sad što se mišljenje struke vama ne sviđa nego vjerujete mišljenju SSS osoba potpuno druge branše to je vaš i samo vaš problem.
Gospođa Hinić s lakoćom brani - samo svoj privatni interes. Struka joj je tek vanjski ukras kao sponzoruši silikonske dude. A da je tome tako potvrđuje komentar odmah ispod tvoga kojeg citiram: Gospođa Hinić koja vjeruje u pravnu državu ima firmu RiEco lab doo koja odlično posluje s naručiteljem plana. Ovaj detalj sigurno utječe na njezin doživljaj prostora Matalde i na prijedlog ograđivanja žicom pod naponom. Ukratko, gospođa je u žestokom sukobu interesa, ali vjeruje u pravnu državu. Ima i zašto. Sirota pravna država ostala je i bez zadnjih zuba kad joj ih je Plenković izbio skandaloznim micanjem Dalije Orešković s mjesta predsjednice Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa. Naravno, unatoč bezubosti pravne države osjećaj za moral ponekoga može spriječiti da prostituira struku, pa bio on NS, SSS ili VSS. Moral nema veze sa stručnom spremom.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
09 # Opća teorija glupostiasd 2018-07-30 17:57
Moram priznati da mi se ne sviđa mišljenje struke koja priznaje kako joj je poznato nezakonito krčenje terena na Mataldi, ali ga nije prijavila iz očitog razloga: počinitelj je poslovni klijent njezine tvrke. Zato više vjerujem mišljenju SSS osoba potpuno druge branše koje očito poznaju Einsteinovu opću teorije gluposti koja kaže da je „glupost neprestano ponavljanje istog postupka u očekivanju drugačijeg rezultata“. To vrijedi i za ponavljanje projekta golfa na Mataldi u očekivanju drugačijih rezultata od onih zbog kojih se golf igrališta zatvaraju. A više im vjerujem i zato što njih nitko ne plaća da bi me kao profesionalci kojim je to unosan posao uvjeravali u ono što investitor i potpora iz gradske vlasti žele da vjerujem.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
018 # StrukaEKo eko 2018-07-30 11:39
Gospođa Hinić koja vjeruje u pravnu državu ima firmu RiEco lab doo koja odlično posluje s naručiteljem plana. Ovaj detalj sigurno utječe na njezin doživljaj prostora Matalde i na prijedlog ograđivanja žicom pod naponom.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
021 # Mozak s 19 rupaGolfer 2018-07-30 12:29
Za nelegalno krčenja terena na zaštićenom prostoru Matalde i da je na jednoj lokaciji počinjena značajna šteta nisu znale samo stručne službe Županije i Javne ustanove Zavoda za prostorno uređenje. Znao je i bivši predsjednik GV Malog Lošinja, a sada dogradonačelnik , koji je skupa s delegacijom lošinjskih političara posjetio mjesto zločina radi iskušavanja pogodnosti terena za golf udarce. Naravno da ni on niti koji od članova delegacije GV nisu podnijeli prijavu protiv počinitelja, nego su i oni otišli na plaćeni ručak.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # Hakuna matataštracaboško 2019-08-27 16:33
Citat Golfer:
Za nelegalno krčenja terena na zaštićenom prostoru Matalde i da je na jednoj lokaciji počinjena značajna šteta nisu znale samo stručne službe Županije i Javne ustanove Zavoda za prostorno uređenje. Znao je i bivši predsjednik GV Malog Lošinja, a sada dogradonačelnik, koji je skupa s delegacijom lošinjskih političara posjetio mjesto zločina radi iskušavanja pogodnosti terena za golf udarce. Naravno da ni on niti koji od članova delegacije GV nisu podnijeli prijavu protiv počinitelja, nego su i oni otišli na plaćeni ručak.
Plaćeni ručak je sitnica prema lovi koja je iskrcana raznim političkim moćnicima da bi se Prostorni plan Županije izmijenio u korist "nepoznatog investitora".
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
05 # Devastatori vjeruju u pravnu državugost 2019-08-27 14:24
Geometri mjere trasu nove ceste kroz Park-šumu Čikat je vijest objavljena na Facebooku s fotografijom. uslijedilo je deset komentara koje prenosim:
- Jasna Klara Kovač Užas! Za koga? Potjerali su sve dugogodisnje turiste!
- Nevenka Morovic-Jankovi c čovjek se pita što će ostati od "park šume"!?
- Iva Valentic Po UPU-u iz 2017., neće ostati mnogo od Park-šume... infrastruktura je ovo za velike planove... imati će i Mali Lošinj svoj Manhattan.
- Mirjana S. Bobanac označih tužno, a zapravo treba se ljutiti i oštro reagirati. Amazona. Napredak pod svaku cijenu. .. beš ptice, pčele, mrave. Živjeli potkornjaci i ostali pod...njaci
- Zana Jakopcic Autoput kroz park sumu?
- Katarina Gospodnetić Pavković Sve je vodilo tome, zar ne ?
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj

Dodaj komentar

Komentari koji nemaju veze s temom članka uz koji su uneseni bit će uklonjeni. Za unos "off topic" komentara mogu se koristiti stranice SVAŠTARA 2, SVAŠTARA, ŠKOVACA i SATIRIČKI PRILOZI. Uredništvo ne snosi odgovornost za sadržaj komentara.

Sigurnosni kod
Osvježi

● ZADNJI KOMENTARI

  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 15.06.2025 13:11
    Teret potpora iznajmljivačima
    Zanima me iz kojih prihoda gradskog proračuna će im njihova Ana isplaćivati potpore. Bojim se da ćemo teret potpora iznajmljivačima snositi mi koji nemamo što iznajmiti.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 15.06.2025 12:09
    Jasno ko dan.
    Jasno. I zato je "pravi" hadezejci ne mogu smisliti. Okupljaju se u komentar sekciji jedne privatne web stranice. Nabacuju se uvredama i blatom na AK, "uljeza" u njihovoj stranci. ALI kako je ona ipak kandidat te stranke, nisu ludi da joj požele gubitak ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Tovar 15.06.2025 10:08
    Grad to sam ja
    Ako je netko patološki opsjednut Anom i samo njom to je sama Ana. Podgledaj naslovnicu njenog fejsa. Veliki natpis Ana s vlastoručnim potpisom, dva njezina portreta u zavodničkoj pozi i s fotkom grada kao pozadinom. Poruka glasi "Grad to sam ja".

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 15.06.2025 09:46
    Dobrovoljno otimanje?
    Ako postoji prisilno otimanje dijela zarade moralo bi postojati i dobrovoljno otimanje. Ali ako je dobrovoljno, ne može biti prisilno... Malo sam zbunjen tvojim dubokoumnim komentarom. Pa pokušavam zamisliti zbunjujuće rješenje kojim me država obavještava ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    FF 15.06.2025 08:24
    .....
    A ja ne razumijem gdje je u mojem komentaru ovaj mamlaz mogao naći bijes na turiste.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 14.06.2025 21:30
    Od toga živite...
    Doslovno sve što na Lošinju radi i posluje, posluje zbog turista. I transferi javnog novca prema NGO sektoru dolaze iz prisilnog otimanja dijela zarade većinom onih koji se bave turizmom. Kad je tako, ne razumijem bijes na turiste...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    FF 14.06.2025 13:05
    Anina interesna skupina
    Ono "vaša Ana" misli se na iznajmljivače kao interesnu skupinu. Radi njih se Ana usprotivila vladi i stranci obećanjem potpore iznajmljivačima iz gradskog proračuna radi poreza i napala izvođače radova na aglomeraciji jer da rastjeruju turiste.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 14.06.2025 12:46
    Da/Ne
    Ima li ovdje itko kome je žao što je AK gradonačelnica, osim mene, itko? Brisanje, vrijeđanje, pisanje "podrazumijeva se" s izbjegavanjem konkretnog nedvosmislenog odgovora i sl... shvatit ću kao potvrdu da - nema.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 14.06.2025 12:39
    Pa opet
    Pa opet na lokalnom portalu preko dva mjeseca nije moguće naći ni jednog jedinog anonimnog komentatora koji bi poželio da HDZ izgubi izbore a Admin svaki pokušaj nalaženja i jednog jedinog istomišljenika uklanja revno kao da je, da prostite, od ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 14.06.2025 11:50
    Interesna skupina oko vaše Ane
    Zapravo nitko tu nije hadezejac. Nije Ana a nisu ni tih pet vijećnika. To je interesna skupina bez političkog profila koja se šverca kao da je HDZ ali bez da istakne znak HDZ-a. Zbog love iz državnog proračuna.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    ZD 14.06.2025 10:22
    Zašto bi ovdje trebalo biti bolje?
    TELEGRAM: Kutije s listićima vozio HDZ-ovac, HDZ-ovci ih tajno pregledavali, neki listići naknadno prepravljani... Ustavni sud: 'Pa što je tu sporno?'. Kad je u državi ovakav kažin, zašto bi u ovoj vukojebini moglo i trebalo biti bolje? Hadezejku ste ...

    Read more...

     
  • Jezik kampanje umjesto jezika konkretnih mjera

    Gost 14.06.2025 07:05
    Nastavlja nezapočeto
    Najveća laž je izborni program pisan u sadašnjem vremenu. Kao, ona samo nastavlja. A nije ni započela. Na primjer: „Lošinjski model” najam s mogućnošću otkupa Nastavljamo s realizacijom „Lošinjskog modela” koji mladim obiteljima omogućuje najam stanova ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Voyo 14.06.2025 06:34
    Upiši se u HDZ
    Na primjeru novopečenog sisačkog gradonačelnik Domagoja Orlića lako se može iščitati HDZ-tov poučak koji vrijedi za sve članove stranke. A on glasi: Kad se dokopaš vlasti, prvo zbrini sebe i svoje najbliže! Uostalom, zar to nije smisao bavljenja ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    WoW 13.06.2025 19:47
    Usud ide putevima Staljina?
    Još davno je Staljin rekao: Nije bitno tko glasa, već tko broji glasove.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 13.06.2025 18:47
    Ništa sporno?
    Ova HDZ-ova prćija od države je gora nego što mislimo. Evo kako izgledaju pošteni izbori: Kutije s listićima vozio HDZ-ovac, HDZ-ovci ih tajno pregledavali. Ustavni sud: 'Pa što je tu sporno?'

    Read more...

     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    gost 13.06.2025 14:15
    Cestogradnja u Gradu za tebe
    Od svečanog potpisivanja ugovora o proširenju ceste do uhićenja jednog od nasmijanih potpisnika ugovora. i.imgur.com/2fNAJir.jpg (http://i.imgur.com/2fNAJir.jpg) i.imgur.com/TGBkvFB.jpg (http://i.imgur.com/TGBkvFB.jpg)

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Barbika 13.06.2025 13:41
    ...
    Znači, zato je nikada nema na poslu? Obilazi gradilišta koja nisu u njenoj nadležnosti. Mislim da ona pregovara direktno sa Nepalcima na tečnom nepalskom jeziku koristeći Google translate. Zato nam i je ovako.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    FF 13.06.2025 13:26
    ...
    Ja je uglavnom viđam sa kolegama iz zločinačke, sa Butkovićem i Škorićem. Ovaj zadnji je poznat po tome što ga stalno hapse.http://www.novilist.hr/wp-content/uploads/2022/09/7256875-1536x1025.jpg mmpi.gov.hr/.../...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Vito 13.06.2025 12:58
    ...
    Kaže da svakodnevno obilazi gradilišta... i mi drugi svakodnevno obilazimo gradilišta, još je nikad nisam sreo, viđam samo šljakere Nepalce. Sa kim ona to pregovara o mogućem završetku radova?

    Read more...

     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    JD 13.06.2025 11:35
    ...
    ... Aglomeracije, ceste, ništa nije njeno, ali se time hvali. i.postimg.cc/.../... (http://i.postimg.cc/wBPRGbHL/Screenshot-20250613.png)

    Read more...

     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    JD 13.06.2025 10:53
    ...
    Aglomeracije, ceste, ništa nije njeno, ali se time hvali. imgur.com/a/rcEh4aS.png (http://imgur.com/a/rcEh4aS.png)

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 13.06.2025 10:23
    Ona neće stati ....
    Na stranu laž da su u protekle četiri godine ostvareni projekti rekonstrukcije tri vrtića, izgradnje vatrogasnog doma i školske sportske dvorane jučerašnjom objavom na fejsu samu sebe razotkriva kao lažljivicu. Hvalila se projektom aglomeracije, a ...

    Read more...

     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    gost 13.06.2025 07:22
    Pila naopako
    Eno je na fejsu kako histerizira na radove aglomeracije. Sada se ograđuje, a hvalisala se kao svojim projektom.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 12.06.2025 16:13
    Devčićev poučak
    Grad Cres će u utorak imati novo Gradsko vijeće za starog gradonačelnika a kada će Lošinj još se ne zna. Relativna pobjeda HDZ-a ispala je jako relativna. Među mogućim partnerima za formiranje HDZ-ove i Anine većine vlada strah od učinka tzv. Devčićevog ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Jo 12.06.2025 14:22
    Netko tu malo puno laže
    Ma jel ja dobro vidim da u ovom hvalospjevu piše - citat - U protekle četiri godine ostvarena su ulaganja preko 117 milijuna eura. Projekti uključuju gradnju i rekonstrukciju tri vrtića, izgradnju vatrogasnog doma, školske sportske dvorane, sortirnice ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    DD 12.06.2025 13:11
    Copy-paste
    Kako to super zvuči kad ju oglašivač ne pita da navede te brojne realizirane pojekte i čiji su to projekti. Nego samo kopira dobiveni tekst.

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 12.06.2025 10:04
    Još Jače? Još odlučnije?
    Kod tvrtke Ciudad d.o.o. naručila je objavu svoje trijumfalne izborne pobjede na stranici za hvaljenje gradonačelnika: Ana Kučić nastavlja voditi Mali Lošinj: ‘Pred nama je vrijeme rada, suradnje i zajedništva, nastavljamo još jače i odlučnije!’ Svoja ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 12.06.2025 09:50
    Ignoriranje trola
    Ako pod "ovdje" misliš na ovu stranicu laješ pod krivim drvetom. Stvarna želja za gubitkom ili dobitkom vlasti izražava se izlaskom na izbore i zaokruživanjem istaknutih kandidatata. Izjavama na nekom forumu vlast se ne gubi niti se dobiva. Doduše ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 12.06.2025 06:07
    Sigurizza
    Meni je, na žalost, postalo jasno sve i prije izbora... nitko, baš nitko ovdje nije želio da HDZ izgubi vlast. Možete reći da to nije istina, ali za tu tvrdnju trebate imati dokaz - barem jedan komentar (osim moga) tko je to izjavio... A pitao sam ...

    Read more...

     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 11.06.2025 18:28
    Nastup kod Macana
    Mladi se mogu vaditi na mladost i naivnost što podržavaju gradonačelnicu koja je u izbornoj kampanji na TV govorila o transformaciji Malog Losinja kroz dva mandata a u utrku za treći mandat ulazi u novu fazu planovima za daljnji razvoj grada, naglasavajuci ...

    Read more...

ZADNJI KOMENTARI (desno)

  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 15.06.2025 13:11
    Teret potpora iznajmljivačima
    Zanima me iz kojih prihoda gradskog proračuna će im njihova Ana isplaćivati potpore. Bojim ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 15.06.2025 12:09
    Jasno ko dan.
    Jasno. I zato je "pravi" hadezejci ne mogu smisliti. Okupljaju se u komentar sekciji jedne ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Tovar 15.06.2025 10:08
    Grad to sam ja
    Ako je netko patološki opsjednut Anom i samo njom to je sama Ana. Podgledaj naslovnicu ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 15.06.2025 09:46
    Dobrovoljno otimanje?
    Ako postoji prisilno otimanje dijela zarade moralo bi postojati i dobrovoljno otimanje. Ali ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    FF 15.06.2025 08:24
    .....
    A ja ne razumijem gdje je u mojem komentaru ovaj mamlaz mogao naći bijes na turiste.
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 14.06.2025 21:30
    Od toga živite...
    Doslovno sve što na Lošinju radi i posluje, posluje zbog turista. I transferi javnog novca ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    FF 14.06.2025 13:05
    Anina interesna skupina
    Ono "vaša Ana" misli se na iznajmljivače kao interesnu skupinu. Radi njih se Ana usprotivila ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 14.06.2025 12:46
    Da/Ne
    Ima li ovdje itko kome je žao što je AK gradonačelnica, osim mene, itko? Brisanje, vrijeđanje ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 14.06.2025 12:39
    Pa opet
    Pa opet na lokalnom portalu preko dva mjeseca nije moguće naći ni jednog jedinog anonimnog ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 14.06.2025 11:50
    Interesna skupina oko vaše Ane
    Zapravo nitko tu nije hadezejac. Nije Ana a nisu ni tih pet vijećnika. To je interesna ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    ZD 14.06.2025 10:22
    Zašto bi ovdje trebalo biti bolje?
    TELEGRAM: Kutije s listićima vozio HDZ-ovac, HDZ-ovci ih tajno pregledavali, neki ...
     
  • Jezik kampanje umjesto jezika konkretnih mjera

    Gost 14.06.2025 07:05
    Nastavlja nezapočeto
    Najveća laž je izborni program pisan u sadašnjem vremenu. Kao, ona samo nastavlja. A nije ni ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Voyo 14.06.2025 06:34
    Upiši se u HDZ
    Na primjeru novopečenog sisačkog gradonačelnik Domagoja Orlića lako se može iščitati HDZ-tov ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    WoW 13.06.2025 19:47
    Usud ide putevima Staljina?
    Još davno je Staljin rekao: Nije bitno tko glasa, već tko broji glasove.
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 13.06.2025 18:47
    Ništa sporno?
    Ova HDZ-ova prćija od države je gora nego što mislimo. Evo kako izgledaju pošteni izbori: Kutije ...
     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    gost 13.06.2025 14:15
    Cestogradnja u Gradu za tebe
    Od svečanog potpisivanja ugovora o proširenju ceste do uhićenja jednog od nasmijanih ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Barbika 13.06.2025 13:41
    ...
    Znači, zato je nikada nema na poslu? Obilazi gradilišta koja nisu u njenoj nadležnosti.
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    FF 13.06.2025 13:26
    ...
    Ja je uglavnom viđam sa kolegama iz zločinačke, sa Butkovićem i Škorićem. Ovaj zadnji je ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Vito 13.06.2025 12:58
    ...
    Kaže da svakodnevno obilazi gradilišta... i mi drugi svakodnevno obilazimo gradilišta, još ...
     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    JD 13.06.2025 11:35
    ...
    ... Aglomeracije, ceste, ništa nije njeno, ali se time hvali. i.postimg.cc/.../...
     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    JD 13.06.2025 10:53
    ...
    Aglomeracije, ceste, ništa nije njeno, ali se time hvali. imgur.com/a/rcEh4aS.png ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 13.06.2025 10:23
    Ona neće stati ....
    Na stranu laž da su u protekle četiri godine ostvareni projekti rekonstrukcije tri vrtića ...
     
  • »"Bez velikih riječi, bez praznih obećanja«

    gost 13.06.2025 07:22
    Pila naopako
    Eno je na fejsu kako histerizira na radove aglomeracije. Sada se ograđuje, a hvalisala ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 12.06.2025 16:13
    Devčićev poučak
    Grad Cres će u utorak imati novo Gradsko vijeće za starog gradonačelnika a kada će Lošinj još ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    Jo 12.06.2025 14:22
    Netko tu malo puno laže
    Ma jel ja dobro vidim da u ovom hvalospjevu piše - citat - U protekle četiri godine ostvarena ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    DD 12.06.2025 13:11
    Copy-paste
    Kako to super zvuči kad ju oglašivač ne pita da navede te brojne realizirane pojekte i čiji ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 12.06.2025 10:04
    Još Jače? Još odlučnije?
    Kod tvrtke Ciudad d.o.o. naručila je objavu svoje trijumfalne izborne pobjede na stranici za ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 12.06.2025 09:50
    Ignoriranje trola
    Ako pod "ovdje" misliš na ovu stranicu laješ pod krivim drvetom. Stvarna želja za gubitkom ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    hranitelj tuljana 12.06.2025 06:07
    Sigurizza
    Meni je, na žalost, postalo jasno sve i prije izbora... nitko, baš nitko ovdje nije želio da ...
     
  • Tko je spreman ispuniti dana obećanja?

    gost 11.06.2025 18:28
    Nastup kod Macana
    Mladi se mogu vaditi na mladost i naivnost što podržavaju gradonačelnicu koja je u izbornoj ...