Ova stranica koristi kolačiće koje u svakom trenutku možete kontrolirati postavkama u vašem internet pregledniku

Ako ne promijenite postavke preglednika slažete se s korištenjem kolačića Vise o kolacicima

Razumijem i prihvacam

Još jedno poprište urbanizacije i sječe

Korisnička ocjena:  / 11
LošeNajbolje 

losinj-ljeciliste-turatoMada se o njima puno piše, pa je čak provedena i anketa na čije se rezultate gradonačelnik Cappelli rado poziva, razvojni planovi Jadranke nikad nisu predočeni lokalnoj zajednici, prvenstveno ne od strane lokalne samouprave koja je te planove usvojila i u ime zajednice prodaje zemljišta, sklapa ugovore, daje privole na koncesije i zatvaranje javnih plaža za opću upotrebu.

Način na koji se građane informira o promjenama u javnom prostoru je medijska kampanja putem koje do građana dođu maglovite i neodređene (polu)informacije, ali s nedvosmislenom porukom da su promjene nužne, da na globalnoj razini fasciniraju novcem i luksuzom te da su (stoga) za lokalnu zajednicu pozitivne i da je sve već dogovoreno.

Jedan od takvih poteza je i preuzimanje Lječilišta u Velom Lošinju, mada građani o tome nisu ni pitani ni informirani, a svakako još ne znaju da je to za njihovo dobro. U Globusovom tekstu koji u naslovu sadrži znakovitu sintagmu „Projekt Lošinj", direktor uprave Jadranke Šolić kaže da Jadranka, čiji se hotel Punta nalazi u neposrednoj blizini Lječilišta Veli Lošinj, želi dodatno uložiti u tu ustanovu kako bi pružala usluge i njihovim gostima iz cijelog svijeta s ciljem da otok postane značajno središte zdravstvenog turizma. Uređenje i dodatna investicija u lječilište doimaju se na prvi pogled potrebnom i vrijednom zamisli te nastavkom još početkom 19. stoljeća započete tradicije koja je otoku Lošinju priskrbila slavu, razvoj turizma, zapošljavanje i prosperitet.

Lječilište Veli Lošinj smješteno je u srcu zaštićene park šume Pod javori, koja je, uz povoljnu mikroklimu, veliki broj sunčanih sati i prednosti krajobraza jedan od značajnih sastojaka veloselske ljekovitosti. Šuma je tijekom godina izložena sve većim nasrtajima. Još uvijek se pamti sječa tikovih i cedrovih stabala koja su, prema lokalnoj predaji, završila u po mjeri građenim plovilima ondašnje elite. Na ovom praznom, bezvrijednom i neiskorištenom prostoru, kako ga doživljavaju orijentirani na brzu zaradu i kratkoročne učinke, 2012. godine "uređena je, s ciljem proširenja sportske ponude otoka vitalnosti, a u skladu sa svjetskim trendovima u razvoju turističke ponude" nova turistička atrakcija Lošinja: Downhill staza Pod javori.

Vrijedi dobro i pažljivo pogledati fotografije tog „uređenja", podržanog također i proračunskim sredstvima Grada Malog Lošinja, koje bespoštedno tretira zaštićenu šumu kao poligon i kulisu. U stabla urezane poruke, uvala Kriška koja još ima reklame Husgvarna po agavama, jurnjava biciklima po popločenju uz crkvu jasno govore o tome kako su na ljestvici vrijednosti prirodna i kulturna baština vrednovane tek kao mjesto uprizorenja nove turističke atrakcije.

Pročelnica Jović na građanskoj je tribini izrekla programatski tekst koji opisuje i objašnjava prostornu politiku sadašnje vlasti; Grad je vlasnik bezvrijednih zemljišta, odnosno zelenih površina, te da je to jedan od razloga prenamjene u građevinske terene. Možemo dakle, očekivati, da će se bez suvišne sentimentalnosti prostor zaštićene park šume Pod javori pridružiti listi javnih prostora koji će biti prenamijenjeni, urbanizirani, elitizirani i otcijepljeni od domicilnog stanovništva u korist profita privatne tvrtke Jadranka koju servisira lokalna samouprava.

Pripreme se već uvelike obavljaju, daleko od očiju javnosti, tek s ponekim medijskim hvalospjevom, koji će na kraju opravdati tvrdnju lokalne dopisnice Novog lista da su građani informirani putem medija i da ih sram treba biti ukoliko ih ne čitaju.

Na sljedećem linku možemo vidjeti projekt Park i kuća koji liječe riječkog nagrađivanog arhitekta Idis Turata.

Ovaj zanimljivi projekt prepoznaje i definira nekoliko cjelina koje sadrže medicinsko-terapeutski sklop, smještajno boravišne sadržaje i hotele, te servisno-uslužne sadržaje koje opslužuju goste lječilišta funkcijama medicinskog, terapeutskog, zabavnog, uslužnog i ugostiteljskog sadržaja. Ovakva podjela i koncept terapeutsko-smještajnog centra dijeli i predstavlja kompleks Lječilišta u nekoliko cjelina. Prva je medicinsko terapijska, koja se nalazi na prostoru starog parka i današnjeg centra. Drugi i ovim projektom specifično tretirani dio je hotelsko-smještajni segment kompleksa, koji smještaj i sobe lječilišta vidi kao "disperzirani hotel", hotel kojeg čine kuće položene u gustu šumu i park, stvarajući osjećaj boravka u individualnoj stambenoj kući. U opisu projekta autor kaže: "Umjesto koncentriranja i grupiranja sadržaja na relativno ograničenom prostoru i formalnog uvažavanja stupnja zaštite na okolnom prostoru šume, odabran je proaktivni pristup reafirmiranja povijesnog i novog parka...".

Bilo bi zanimljivo vidjeti što je bio programski zadatak na koji je arhitekt odgovorio ovim projektom, ali već nabrajanje hotela, boravišnih sadržaja, zabavnih, uslužnih i ugostiteljskih sadržaja razasutih diljem šume te odustajanje od formalnog uvažavanja stupnja zaštite šume pokazuju da će zaštićena park šuma Pod javori postati još jednim poprištem urbanizacije i sječe. Planirani niz apartmana u šumi podrazumijeva da šuma mora biti desetkovana.

Vjerojatno Lječilište Veli Lošinj, maštovito preimenovano u park i kuće koje liječe, treba očekivati i drugačiju klijentelu. Sam pojam visoke klase znači osiguranje prostora u kojem se fina klijentela ne mora miješati sa svjetinom, pa to zacijelo neće dugo ostati zdravstvena ustanova s ugovorom s HZZO. Teško je vjerovati da će i ubuduće tamo ići na fizikalnu terapiju lošinjske kuhinjske radnice sa sindromom teniskog lakta i izrađene sobarice na vježbe protiv križobolje. Ekskluzivan i skup prostor namijenjen je za posebne goste, koji u liječenju baš kao i uživanju na plažama trebaju prostor diskrecije. Uređenje Lječilišta Veli Lošinj, osim gubitka ključnog resursa koji ga čini lječilištem – šume i formalnog uvažavanja njene zaštite – mogao bi se pokazati kao još jedan gubitak za otočane i još jednim u nizu Jadrankinih preuzimanja javnih resursa. Tajkunizacija i ovog prostora za otočane značit će manje dostupnu zdravstvenu zaštitu i još jedan element u nizu argumenata da Lošinj postaje primarno destinacija, ali prestaje biti mjesto za život. Stoga nije slučajan zaključak novinara Borisa Orešića u Globusu da je Mali Lošinj odlučio parirati Dubrovniku, gradu kojeg nije mogao pokoriti niti jedan osvajač, ali ga je turistički razvoj pretvorio u jeftinu kulisu za snimanje još jeftinijih sapunica.

losinj-ljeciliste-turat

Komentari: 

16 # ...Ja. ali neka druga 2015-07-19 19:06
Gospođi Jović je bezvrijedno sve što njoj ne donosi novcu, ispričavam se, Gradu. Da vladajuć imaju imalo vizije i kreativnosti, stvari bile drukčije, možda i bolje. Samo sjedi u fotelji.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
06 # ...Ivica 2015-07-22 02:08
Gospodji Jovic nije za zamijeriti. Ja gospodju znam samo iz vidjenja i do sada mi nije niti smrdila niti mirisala.
Gospodja Jovic, nije Losinjanka niti ce to ikada postati. Dosla je tko zna od kuda prije nekih 5-6 godina, ocito je profesionalac i radi ono sto se od nje ocekuje, a to je da slusa svog sefa i "get the job done" rekli bi amerikanci.
Za koju godinu gdja Jovic ce "dignuti sidro" dobiti lijepu otpremninu i otici natrag od kuda je dosla, a nama ce ostati da placemo i zivimo u gradu skrojenom po mjeri skorojevica.
Gdju Jovic nije za krivit, koga kriviti? ljude koji su glasali za Garia! Zasto? jer su znali sto se sprema, ali najvazniji su bili sitni osobni interesi (lijepa rijec gradonacelnika, propusnica za parking, radno mjesto za sina ili unuka u Losinj parkingu etc, etc)
Najveci su pak idioti ljudi poput losinjana Maglievza koji drze svijecu dok se Losinj nepovratno unistava.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
18 # Botanički parkErzherzog Karl Stephan 2015-07-19 19:58
Prije ravno 130 godina jedan je mladi aristokrat iz habsburške carske svite prvi put posjetio Veli Lošinj i zaljubio se u njega. Odmah je kupio kuću od kapetana Sopranića i u njoj uredio svoj prvi ljetnikovac (danas vila San). No nakon prve poštene zimske bure, shvatio je da mu pozicija i nije baš najbolje odabrana, pa kreće s gradnjom novog ljetnikovca na predjelu Podjavori (danas vila Elizabet u sklopu Lječilišta) i uz njega uređuje veliki botanički park s raznim i rijetkim vrstama stabala i drugih biljaka. Puno godina i par država kasnije od nekada prekrasnog botaničkog parka zbog nebrige vlasnika ostali se tek tužni ostaci. Kako je nadvojvodin ljetnikovac nedavno obnovljen, bilo je za očekivati da će se obnoviti i park, od 1992. zaštićen kao park-šuma, i to u istom historicističko m stilu u kojem je i projektiran prije gotovo 130 godina. Opatija ima vilu Angiolinu, no ona bi bila tek obična vila da nije smještena u okružje botaničkog parka, bez kojeg Opatija ne bi bila Opatija. Ni Veli Lošinj neće više biti Veli Lošinj, ako se ostvari ovaj projekt.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
21 # DonoljubTrpimir 2015-07-22 02:13
Neka svekoliko rvacko pucanstvo ne brine i prestane plakati za nenarodnom austrijom ili italijom, napraviti cemo vam mi rvackiji i stariji park od onog koj vam je ostavio u nasljedje austrijiski okupator. sablje sa rvackim pleterom, trobojnicom i sahovskim poljem ce dominirati. Doba prosperiteta je pred nama.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
26 # Modusoperandi 2015-07-19 20:35
Izgradnja Punte otkrila nam je modus operandi Jadranke: gradi hotele, bude oslobođena plaćanja komunalnih doprinosa, a onda ih proda kao apartmane. Zajednica je uskraćena za lijepu svoticu, obala je apartmanizirana , Jadranka je u plusu kao građevinski poduzetnik u nelojalnoj konkurenciji ostalima. Park šuma Podjavori dobit će iste takve objekte: apartmane koje će izgraditi pod krinkom povećanja smještajnih zdravstvenih i turističkih kapaciteta, prodati ih i zaraditi, uništiti šumu i glavni turistički resurs Velog Lošinja, po viđenom modelu Čikata. A lokalna samouprava sve im to zdušno omogućava.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
05 # zaštita lošinjskih park šuma tablama i pločicamaJU Priroda 2015-07-19 20:42
Javna ustanova Priroda iz Rijeke trebala bi upravljati zaštitom park šuma Čikat i Podjavori. Kažem - trebala, jer sve što su do sada učinili svodi se na postavljanje tabli i pločica koje su već izblijedile na suncu... ju-priroda.hr/.../...
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
14 # ::::::::LSD 2015-07-20 08:31
Zanima me po kojim se to kriterijima ovaj svemirski brod tako dobro uklapa u park šumu i konzervatorske kriterije.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
17 # Proaktivno preseravanjeWTF 2015-07-20 08:49
Citat LSD:
Zanima me po kojim se to kriterijima ovaj svemirski brod tako dobro uklapa u park šumu i konzervatorske kriterije.
Pa to je lijepo objasnio sam arhitekt Turato: "Umjesto ... formalnog uvažavanja stupnja zaštite na okolnom prostoru šume, odabran je proaktivni pristup reafirmiranja povijesnog i novog parka...".Neće se on držati formalnog uvažavanja stupnja zaštite kao pijan plota nego će proaktivno izgraditi bolji, ljepši i povijesniji park. Kako je to već napravljeno na Čikatu rušenjem originalnih vila i gradnjom njihovih kopija. Ljepših i starijih. Nabijem vaš održivi razvoj na znate već što :-x
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
04 # Ekstremna arhitekturaŽuta podmornica 2015-07-22 13:08
Citat WTF:
Nabijem vaš održivi razvoj na znate već što :-x
Nabijem ga i ja, ali uz ovakvu vlast sve je moguće. Izgleda da se Velom Lošinju priprema uloga poprišta za ekshibicionìzam Šolićevih i Mihinih dvorskih arhitekata. Izgradnja falusoidnog nebodera na ulazu u veloselsku lučicu je (privremeno ?)zaustavljena, ali park šuma Pod javori će zasigurno biti žrtvom ekstremne arhitekture koja neće uvažavati formalni stupanj zaštite nego će proaktivno eksperimentirat i futurističkim ludorijama.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
28 # ParkoviOde sve u ... 2015-07-20 17:36
Ova banda se namjerila uništiti sve zaštićene park-šume na Lošinju! Prva je bila na nišanu park-šuma Čikat, a sada slijedi i Pod javori.
pogledajte što su napravili u Čikatu i o čemu niti jedan medij ne piše:

ad-leo-brenner.hr/2015/07/13/skirin-nebocid-i-na-losinju

www.nasenebo.hr/.../
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
23 # Živi užas!Nekadašnji gost Lošinja 2015-07-21 12:22
Hvala na linku AD Leo Brenner - vrlo zanimljivo! Pa to je stvarno za plakati što su napravili i unakazili, kakvo je to ruglo i naukusan kič! I da još imaju obraza pričati da je to "održivi razvoj", da je to "otok vitalnosti" i da je sve u skladu s prirodom! Sramota!
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
11 # Mrak projekteko 2015-07-21 12:45
U svezi ekološke rasvjete na Lošinju bio je dosta davno pokrenut tzv. Mrak projekt za zvjezdano nebo nad otocima. Gradska vlast nije imala sluha za to :sad:
www.volim-losinj.org/.../
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
04 # mrak je mrakdarker 2015-07-21 18:44
Citat eko:
U svezi ekološke rasvjete na Lošinju bio je dosta davno pokrenut tzv. Mrak projekt za zvjezdano nebo nad otocima. Gradska vlast nije imala sluha za to :sad:
www.volim-losinj.org/.../
Evo tu na Kaštelu imamo nekoliko kalica koje se potpuno uklapaju u Mrak projekt, ne vidiš ni prst pred nosom. HEP i Grad u potpunosti već godinama uporno podržavaju taj projekt. Čudo da do sada nitko nije slomio nogu.
S druge strane na vrhu Malina, sa Brda Ukazanja imamo cjelonoćno blještavo teološko ukazanje u vidu svjetlećeg križa koji podsjeća na najbolje dane Ku Klux Klana.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # KaštelProsvljetljenje 2015-07-22 15:03
Citat darker:
Evo tu na Kaštelu imamo nekoliko kalica koje se potpuno uklapaju u Mrak projekt, ne vidiš ni prst pred nosom. HEP i Grad u potpunosti već godinama uporno podržavaju taj projekt. Čudo da do sada nitko nije slomio nogu.
S druge strane na vrhu Malina, sa Brda Ukazanja imamo cjelonoćno blještavo teološko ukazanje u vidu svjetlećeg križa koji podsjeća na najbolje dane Ku Klux Klana.
Eh, da se kojim slučajem Gospa ukazala na Kaštelu, sada bi tamo bilo blještavo osvijetljeno "lošinjsko Međugorje"!
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # Neka bude svjetlostBud Light 2015-07-22 18:43
Mihi se izgleda Gospa ukazala na Čikatu, pa su se dečki razmahali...

Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # O obnovi Lječilišta laniPodsjetnik 2015-07-24 18:30
Evo, da se malo prisjetimo što se o obnovi Lječilišta pisalo i pričalo prije ravno godinu dana:
volim-losinj.org/.../...
Kako će izgledati te "kućice" s 4-8 apartmana koje žele sagraditi u zaštićenoj park-šumi Podjavori možete vidjeti na Turatovim vizualizacijama . Zanimljivo je da se u članku kao vodeći izvor financiranja spominju fondovi EU, da bi se već 10 dana kasnije, u članku koji slijedi, pojavila Jadranka d.d. kao glavni investitor:
volim-losinj.org/.../...
Prema županovim riječima, Županija namjerava "uložiti svoju imovinu", a Jadranka platiti idejni projekt i uložiti hrpu para, pa će zato osnovati neku "zajedničku tvrtku" koja će upravljati Lječilištem (koje bi trebalo ostati specijalnom bolnicom?). Kao, Županija će na račun "uložene imovine" imati "značajan vlasnički udio" u toj novoj upravljačkoj firmi i čitav projekt obnove je kao neće "ništa koštati". Samo će ostati bez Lječilišta.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
03 # sumrak klimatskog lječilištavojko 2015-07-24 18:52
Citat Podsjetnik:
Kao, Županija će na račun "uložene imovine" imati "značajan vlasnički udio" u toj novoj upravljačkoj firmi i čitav projekt obnove je kao neće "ništa koštati". Samo će ostati bez Lječilišta.
Komadina je očito dobro "stimuliran" kad se ovako olako odriče županijske imovine.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
02 # I LOVAMani mani 2015-07-26 11:13
PA LJUDI BOŽI, JEL OVO MOGUĆE. ONI VOLE LOVU,ALI I LOKALNA VLAST. ZATO SE POJEDINCI SASTAJU NA TAJNOVITIM MJESTIMA I DOGOVARAJU SVOJ BIZNIS.
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj
0 0 # Adio Pod javoriVeloselac 2015-07-30 09:38
Savršeno pogođen naslov članka s obzirom na sutrašnju izmjenu planova za Pod javori:

(2) Površine zdravstveno-ugo stiteljsko-turi stičke namjene (T4) Lječilište Veli Lošinj - Podjavori, predstavljaju površine za zahvate rekonstrukcije i nove gradnje (s podizanjem kategorije usluga prema posebnom zakonu) unutar jedne cjeline u kojoj se pružaju objedinjene usluge zdravstvene i ugostiteljsko-t urističke djelatnosti. Omogućava se gradnja pratećih sadržaja (otvoreni športsko-rekrea cijski, ugostiteljski, uslužni, zabavni i sl.) te infrastrukturni h građevina (parkirališta, prometnice i dr.).
Odgovori Odgovori i citiraj Citiraj

Dodaj komentar

Komentari koji nemaju veze s temom članka uz koji su uneseni bit će uklonjeni. Za unos "off topic" komentara mogu se koristiti stranice SVAŠTARA 2, SVAŠTARA, ŠKOVACA i SATIRIČKI PRILOZI. Uredništvo ne snosi odgovornost za sadržaj komentara.

Sigurnosni kod
Osvježi

● ZADNJI KOMENTARI

  • Vrijeme za podnošenje računa

    hranitelj tuljana 20.01.2025 21:54
    Možda upali?
    Pa jednom vas je uspjela nasamariti, zašto ne bi pokušala ponovno?! Zna od prije da ste jeftini... 10 eur mjesečno...

    Read more...

     
  • Vrijeme za podnošenje računa

    Asd 20.01.2025 18:57
    Za senilne umirovljenike
    To što je bilo izborno obećanje 2021. Sada prodaje pod »Inovativna i društveno odgovorna mjera«. Gradonačelnica očito vjeruje da su svi penzići senilni i da ih može prevariti za još jedan mandat.

    Read more...

     
  • Vrijeme za podnošenje računa

    Noname 20.01.2025 17:23
    Jesu li svi mutavi pa zato šute?
    Pratim medije pa vidim kako na kritike rada Vlade skaču ne samo ministri da obrane premijera, nego i članovi Sabora iz HDZ-a i partnerskih stranaka. A na razini našeg grada obrana od napada je pala na gradonačelnicu pa sve mora sama. U suradnji s Novim ...

    Read more...

     
  • Vrijeme za podnošenje računa

    gost 20.01.2025 15:13
    Što je gradonačelnica radila u proteklih 45 mjeseci?
    O temama koje se tiču umirovljeničke populacije, kritizirajući gradsko vodstvo, oglasila se lošinjska organizacija HSLS, priopćenjem koje je uputila predsjednica Jasmina Fuks: Najave i silna obećanja gradonačelnice o izgradnji novog Doma zdravlja što ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    gost 20.01.2025 10:04
    Predizborni gard A.K.
    To nam gradonačelnica zauzima predizborni gard na početku izborne godine za treći mandat. Talijansku manjinu je pridobila odavanjem počasti Straulinu i izložbom na mjestu di se održavaju sjednice GV. Vjernicima će uoči dana izbora moći čestitati Uskrs ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Đovaneto 20.01.2025 08:20
    Lussinpiccolo
    Gadi im se smješno slavensko ime njihovog grada.

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Gost 20.01.2025 08:13
    Bodrum
    Mogla se okititi i turskom zastavom. Ako nije raskinula pobratimstvo s onim Turčinom.

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    qwert 19.01.2025 12:49
    Talijanska zastava u Lussinpiccolu
    O suradnji gradske vlasti (HDZ) na podsjećanju da je Lussinpiccolo bio talijanski grad pisao je La voce del popolo: Drugi dan broda Palinuro talijanske ratne mornarice u Lussinpiccolu bio je pun događanja, nakon što su se cijele noći na jarbolima ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    DS 19.01.2025 07:03
    Pizza Margarita
    Taj turban na glavi ona nosi u čast pizze Margarite u bojama talijanske zastave načinjene u čast talijanske kraljice Margarite Savojske i talijanskog ujedinjenja.

    Read more...

     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    Herzog 19.01.2025 06:35
    Uklonjen članak
    Dakle članak o muzeju iz 2019 uklonjen jučer 6 godina nikome nije smetao. Navodno kriva osoba, koliko se sjećam protiv jednog je išao postupak a protiv drugog nije Zna li tko više? c2s84

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Gost 18.01.2025 19:44
    Talijanska trobojnica
    Možda opet uplovi talijanski ratni brod u našu prelijepu luku kako joj tepa AK. Pa će nebo svijetliti bojama talijanskog barjaka.

    Read more...

     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    Gost 18.01.2025 17:42
    Kad bećari upravljaju državom
    E, da, to je ta proeuropska Vlada države članice pod vodstvom Plenkobića, predsjednika HDZ-a čiji potpredsjednik i minstar derneči pucaju iz pištolja kroz prozor jurećeg auta, slaveći uz cajke. ■ Idem šorom i pucam pištoljom, pištolj mali, neće da ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    .nn 18.01.2025 16:44
    Ana nosi boje talijanske zastave
    Ma jel to gradonačelnica ključeve grada predaje u bojama talijanske zastave. Za karneval, ali suradnja je znakovita otoci.net/.../... (http://www.otoci.net/images/novosti/2025/01/maskare-gml-kljuc2025-01.jpg) otoci.net/.../...

    Read more...

     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    ..... 18.01.2025 14:04
    Jao si ga nama
    Penava na presici ovako branio Dabru: 'Odrastao je na prvoj crti obrane, stranka ga neće sankcionirati. Bećar je bio i ostao' Sve mu se opraštaar zbog prve crte obrane. A bećar bio bećar bio bećar ostao.

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Lino 18.01.2025 13:11
    ti znaš...
    Nije tu bila samo dizalica, bio je i mikser i pumpa za beton i razni kamioni. Toliko sam ja vidio, a možda je bilo i više. Sve je to kod onog prolaza, malo ispred i malo iza mjesta gdje je stajala dizalica.

    Read more...

     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    Gost 18.01.2025 10:26
    Zvekanovići drže HDZ na vlasti
    Super, jedan idiot manje. Samo sad će na njegovo mjesto doći neki još veći i diot, a kakve smo sreće idiot i lopov :sad: Njima HDZ ne oskudjeva ni u stranci ni među slugama iz drugih stranaka. Pogledaje samo bisere onog Zekanovića.

    Read more...

     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    gostgost 18.01.2025 10:03
    El pisolero del diablo
    Godina tek počela, a jedan ministar već otprhnuo. I to zbog snimke bezazlene pucnjave pištoljom iz jurećeg auta blizu naseljenog mjesta, navodno ćorcima. E neš ti razloga da ostanemo bez 33. Plenkovićevog ministra u Vladi HDZ-a. i.imgur.com/sqC0zrr.jpg ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Gost 18.01.2025 07:02
    Krivi navod
    Nije da branim gradonačelnicu i njenog brata ali oštećenja na rivi ispred rečene zgrade nema. Ima ih ispred i iza ali tamo gdje je stajala dizalica oštećenja nema.

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Čeper 17.01.2025 11:52
    Džabaluk
    Pa besplatno je :)

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    ..... 17.01.2025 11:00
    ????
    A koja sila te tjera da stalno ponovo dolaziš na propali portal?

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    hranitelj tuljana 17.01.2025 10:29
    ...
    Ovo ne bih mogao ni izmisliti, kad bih vam napisao da negdje postoji ovakvo mjesto, rekli biste da lažem. Uglavnom, admin je obrisao moj komentar kojim ukazujem na konstantni off-topic, dok je offtopičarenje, pisanje komentara koji nemaju nikakve veze ...

    Read more...

     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    PR 17.01.2025 10:01
    Izbori za predsjednika suđenje HDZ-u
    Ali to jeste njegov i samo njegov poraz! On je Primorca izvukao iz koša za smeće, nametnuo poslušnicima u stranci, plaćao mu izbornu kampanju, hvalio ga i pljuvao po protivkandidati ma. Ne može se osporiti sljedeću dijagnozu ove Plenkovićeve bolesti ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    ML 16.01.2025 18:07
    Grad ponovo najavljuje nadzor na Rivi
    I povrh svih tih naslova, ljetos za vrijeme zabrane izvođenja građevinskih radova u pješačkoj zoni u kojoj ne bi smjeli prometovati ni bicikli, niti 100 metara od ureda gradonačelnice, rođeni brat gradonačelnice izvodi građevinske radove uz pomoć teške ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Prolaznik 16.01.2025 17:48
    Karnevalska riva
    Problem prometa na rivi usprkos propisanim ograničenjima vuče se otkako je otvorena. O tome se često pisalo na otoci net. Da je najavljena jača kontrola ... otoci.net/.../... (https://www.otoci.net/index.php/u-razno/10742-najavljena-jaca-kontrola-na-rivi) ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    Prolaznik 16.01.2025 15:04
    Riva lošinjskih kapetana
    Na slici su radovi popravka oštećene rive zbog neograničenog prometa. Otprilike na ovom mjestu su je oštetili teški strojevi radovima na zgradi gdje je knjižara. Navodno da su kat i potkrovlje u vlasništvu obitelji gradonačelnice. youtube.com/shorts/3MKZ1XmIGxE ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    gost 16.01.2025 13:24
    19 joj je godina već ...
    A u organizaciji Grada ML iz produljnog Adventa uskočilo se u karnevalski cirkus. Svuda su postavljeni šareni ukrasi i popravlja riva za karnevalsku povorku. A da joj popravak treba treba joj. 19 joj je godina već... i.imgur.com/HylZkp1.jpg ...

    Read more...

     
  • Kult Agostina Straulina

    gost 16.01.2025 10:09
    Utjecaj izložbe zajednice Talijana na izbore
    Izložba u slavu čovjeka žabe koji je potapao savezničke brodove je možda utjecala na glasovanje birača na izborima za predsjednika RH. Nije provedena izlazna anketa, ali podaci Državnog izbornog povjerenstva pokazuju da je na biračkom mjestu Muzej ...

    Read more...

     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    hranitelj tuljana 16.01.2025 07:52
    šal od svile
    Glovo & Volt ekonomija.

    Read more...

     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    Gost 15.01.2025 16:49
    Još i ovo
    Hrvatska je u studenom zabilježila najveći pad industrijske proizvodnje u EU, višestruko snažniji od prosjeka, pokazali su u srijedu podaci europskog statističkog ureda.

    Read more...

     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    Gost 15.01.2025 16:33
    Svima im ga je dosta
    Ljudi bliski vrhu HDZ-a za Telegram: 'Narodu je Plenkovića dosta, a bome i nama. Izgubio je doticaj s realnošću, okružio se ulizicama' Naši sugovornici se slažu da bi bilo bolje da je Milanović pobijedio u prvom krugu: 'Sada je razotkrivena sva strahota ...

    Read more...

ZADNJI KOMENTARI (desno)

  • Vrijeme za podnošenje računa

    hranitelj tuljana 20.01.2025 21:54
    Možda upali?
    Pa jednom vas je uspjela nasamariti, zašto ne bi pokušala ponovno?! Zna od prije da ste ...
     
  • Vrijeme za podnošenje računa

    Asd 20.01.2025 18:57
    Za senilne umirovljenike
    To što je bilo izborno obećanje 2021. Sada prodaje pod »Inovativna i društveno odgovorna ...
     
  • Vrijeme za podnošenje računa

    Noname 20.01.2025 17:23
    Jesu li svi mutavi pa zato šute?
    Pratim medije pa vidim kako na kritike rada Vlade skaču ne samo ministri da obrane premijera ...
     
  • Vrijeme za podnošenje računa

    gost 20.01.2025 15:13
    Što je gradonačelnica radila u proteklih 45 mjeseci?
    O temama koje se tiču umirovljeničke populacije, kritizirajući gradsko vodstvo, oglasila ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    gost 20.01.2025 10:04
    Predizborni gard A.K.
    To nam gradonačelnica zauzima predizborni gard na početku izborne godine za treći ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    Đovaneto 20.01.2025 08:20
    Lussinpiccolo
    Gadi im se smješno slavensko ime njihovog grada.
     
  • Kult Agostina Straulina

    Gost 20.01.2025 08:13
    Bodrum
    Mogla se okititi i turskom zastavom. Ako nije raskinula pobratimstvo s onim Turčinom.
     
  • Kult Agostina Straulina

    qwert 19.01.2025 12:49
    Talijanska zastava u Lussinpiccolu
    O suradnji gradske vlasti (HDZ) na podsjećanju da je Lussinpiccolo bio talijanski grad pisao ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    DS 19.01.2025 07:03
    Pizza Margarita
    Taj turban na glavi ona nosi u čast pizze Margarite u bojama talijanske zastave načinjene u ...
     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    Herzog 19.01.2025 06:35
    Uklonjen članak
    Dakle članak o muzeju iz 2019 uklonjen jučer 6 godina nikome nije smetao. Navodno kriva ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    Gost 18.01.2025 19:44
    Talijanska trobojnica
    Možda opet uplovi talijanski ratni brod u našu prelijepu luku kako joj tepa AK. Pa će nebo ...
     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    Gost 18.01.2025 17:42
    Kad bećari upravljaju državom
    E, da, to je ta proeuropska Vlada države članice pod vodstvom Plenkobića, predsjednika HDZ-a ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    .nn 18.01.2025 16:44
    Ana nosi boje talijanske zastave
    Ma jel to gradonačelnica ključeve grada predaje u bojama talijanske zastave. Za karneval, ali ...
     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    ..... 18.01.2025 14:04
    Jao si ga nama
    Penava na presici ovako branio Dabru: 'Odrastao je na prvoj crti obrane, stranka ga neće ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    Lino 18.01.2025 13:11
    ti znaš...
    Nije tu bila samo dizalica, bio je i mikser i pumpa za beton i razni kamioni. Toliko sam ...
     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    Gost 18.01.2025 10:26
    Zvekanovići drže HDZ na vlasti
    Super, jedan idiot manje. Samo sad će na njegovo mjesto doći neki još veći i diot, a kakve ...
     
  • Glas za Domovinski pokret bit će glas za HDZ

    gostgost 18.01.2025 10:03
    El pisolero del diablo
    Godina tek počela, a jedan ministar već otprhnuo. I to zbog snimke bezazlene pucnjave ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    Gost 18.01.2025 07:02
    Krivi navod
    Nije da branim gradonačelnicu i njenog brata ali oštećenja na rivi ispred rečene zgrade ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    Čeper 17.01.2025 11:52
    Džabaluk
    Pa besplatno je :)
     
  • Kult Agostina Straulina

    ..... 17.01.2025 11:00
    ????
    A koja sila te tjera da stalno ponovo dolaziš na propali portal?
     
  • Kult Agostina Straulina

    hranitelj tuljana 17.01.2025 10:29
    ...
    Ovo ne bih mogao ni izmisliti, kad bih vam napisao da negdje postoji ovakvo mjesto, rekli biste ...
     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    PR 17.01.2025 10:01
    Izbori za predsjednika suđenje HDZ-u
    Ali to jeste njegov i samo njegov poraz! On je Primorca izvukao iz koša za smeće, nametnuo ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    ML 16.01.2025 18:07
    Grad ponovo najavljuje nadzor na Rivi
    I povrh svih tih naslova, ljetos za vrijeme zabrane izvođenja građevinskih radova u pješačkoj ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    Prolaznik 16.01.2025 17:48
    Karnevalska riva
    Problem prometa na rivi usprkos propisanim ograničenjima vuče se otkako je otvorena. O tome ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    Prolaznik 16.01.2025 15:04
    Riva lošinjskih kapetana
    Na slici su radovi popravka oštećene rive zbog neograničenog prometa. Otprilike na ovom ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    gost 16.01.2025 13:24
    19 joj je godina već ...
    A u organizaciji Grada ML iz produljnog Adventa uskočilo se u karnevalski cirkus. Svuda su ...
     
  • Kult Agostina Straulina

    gost 16.01.2025 10:09
    Utjecaj izložbe zajednice Talijana na izbore
    Izložba u slavu čovjeka žabe koji je potapao savezničke brodove je možda utjecala na ...
     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    hranitelj tuljana 16.01.2025 07:52
    šal od svile
    Glovo & Volt ekonomija.
     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    Gost 15.01.2025 16:49
    Još i ovo
    Hrvatska je u studenom zabilježila najveći pad industrijske proizvodnje u EU, višestruko ...
     
  • Ususret izborima za predsjednika RH

    Gost 15.01.2025 16:33
    Svima im ga je dosta
    Ljudi bliski vrhu HDZ-a za Telegram: 'Narodu je Plenkovića dosta, a bome i nama. Izgubio ...